10 Nisan 2023 Haftası – Günlük

10 Nisan 2023 PAZARTESi
Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Bazı konularda boşa kürek sallıyor gibi, çok mümkün olmayan şeyleri hedefe koymuş gibi, bir araya gelmesinin çok mümkün olmadığı şeyleri tutkallamaya çalışıyor gibi hissedeceğimiz nitelikte bir gün ile haftaya başlıyoruz. Günün erken saatleri boş ve bizi bir yere vardırmayacak ya da ne kadar konuşursak konuşalım ulaşamayacağımız kişilerle yapılan sohbetler can sıkıcı olabilir. Çok alakasız konuların gündem olması, asıl gündem maddelerinden konuşacak fırsatı bulamama, şaşırtacak ya da kafamızı karıştıracak bilgilerle buluşma durumu da söz konusu olabilir. Akşam saatlerinde de bir türlü istediğimiz alanı yaratamama, duymak istediklerimizi duyamama hali var. Değişiklik ve heyecan ihtiyacını yeteri kadar karşılamayan bir akşam, saçma sapan gelişmeler sebebiyle yaşanacak karmaşa ve kriz durumları var günün geç saatlerinde. Her zaman sorun olan bir şeyden tamamen kurtulmak için daha önce akla gelmeyen bazı çözüm yolları denenebilir. Ama sanki tek ayağı olmayan bir masayı dik tutup üzerinde yemek yeme çabasındaymışız gibi bir gün olacak genel olarak

11 Nisan 2023 SALI
Günün ilk yarısında fayda sağlayan, gelişim kaydetme şansı veren gelişmeler söz konusu olacak. Hızlı gelişmeler, kendiliğinde oluşan şartlar, birden ortaya çıkıp görünür olan hadiseler söz konusu olacak. Bir şeyin haddinden fazla büyümesi, bir problemin göz ardı edilemeyecek boyuta varması v.b. şeyler yaşanabilir. Yani pozitif için de olumsuzluklar içinde önlenemez, kontrol edilemez kendiliğinden bir akış olacak. Umarım sadece olumlu gelişmelerin tadını çıkaracak bir akış olur bu. Ama sınırsızlık ve kontrolsüzlük teması biraz tedirginlik de veriyor ne yazık ki.  Öğleden sonrası ise biraz dağınık ve karmaşa halinde yaşanacak. Akşam saatleri itibariyle çok daha gerçekçi, planlı, organize olma ihtiyacındayız. Somut olanı elde etmek, hedeflemek eğiliminde olacağız.

12 Nisan 2023 ÇARŞAMBA
Günün ilk yarısı oldukça hareketli geçecek. Hem alınması gereken sorumluluklar, hem yapılması gereken konuşmalar hem de acele ile halledilmesi gereken işler başımızda olacak. Ciddiye alınması gereken ve riske atmamamız gereken işlerin çabucak halledilmesi gerekecek. Uzuna vadeli olmasını istediğimiz ve istikrar vermesini beklediğimiz kararları hızlıca almamız ve buna hizmet edecek cevapları acilen vermemiz gerekecek.  Hız katmak ve durup sakinleşmek arasında gel gitler yaşayacağız. Öğleden sonra bu karmaşık telaş hali yerini çok daha fazla sukunete bırakacak. İletişim daha rahat akacak. Karar mekanizmaları daha net çalışacak. Akşamın ilerleyen saatlerinde gereksiz çıkışlardan, kırıcı olabilecek ve fiziksel-duygusal zarar verecek her türlü hareketten kaçınmak şart.

13 Nisan 2023 PERŞEMBE
Ay günün neredeyse tamamında Oğlak burcunda olacak. Günün ilk yarısında arzu ettiğimiz ya da ihtiyaç duyduğumuz planlı olma noktasından biraz uzak olacağız.  Belirsizlikler, sorumsuz ve kolaya kaçan tavırlar, rahat yaklaşımlar, hiçbir şey için acelesi yokmuş gibi hareket eden kişiler sorun yaratabilir. Büyük beklentiler ve bu noktadaki uzlaşmazlıklar da öyle. Günün ikinci yarısında olayları akışa bırakan, olduğu gibi kabul eden, iradesini esneklikten yana kullanan kişiler rahatlayacak. Ancak yine de saat 17:13 sonrasında kalıcı ve netlik isteyen işler için şartlar uygun değil. Aslında günün geneli için bu cümleyi kullanabiliriz.

14 Nisan 2023 CUMA
Keyifli zaman geçirmek, sosyal ortamlarda bulunmak, arkadaşlara zaman ayırmak, ortak gayretlere girişmek isteğinde olacağız gün boyunca. Ancak günün temasında her türlü ilişki ve işbirliğini ciddiye alma gerekliliği söz konusu. Uzun vadeli kararlar, kalıcı adımlar, başlangıç ve bitiş kararlarının temelinde ya da sonucunda ilişkiler ve finansal konular var.

15 Nisan 2023 CUMARTESİ
Ay günün tamamında Kova burcundaki seyrine devam edecek. Eğer istemişsek her türlü imkanı yaratma ve çoğaltma fırsatı bulabileceğimiz nitelikte bir gün olacak. Tanıştığımız kişiler, girdiğimiz ortamlar, giriştiğimiz işler, ürettiğimiz fikirler, öğrendiğimiz şeyler katkı sağlayan nitelikte olacak. Boşa harcamak yerine biraz daha farkındalıkla değerlendirmek gereken durumlar çıkacak karşımıza.

16 Nisan 2023 PAZAR
Ay günün tamamında Balık burcunda olacak.  Günün ilk yarısında arzuladığımız akıcı ve rahatlatıcı şartları yeteri kadar yaratamayabiliriz. Bir şeyler aksayabilir. Gecikme ve sorunlar sebebiyle uğraşmak zorunda kalabiliriz. Mecburiyetler ve yorucu sorumluluklar, diğer insanların bizden beklentileri sebebiyle keyifli bir tatil günü geçirmek kolay olmayabilir. Önceliklerin çakışması ve daha fazla yorulan olduğunu, yeteri kadar desteklenmediğini, anlaşılmadığını hissetme söz konusu olacak. Günün ikinci yarısında ise tıkanıklıklar açılacak. Her şey çok daha hızlı akmaya başlayacak. Çabukluk, mücadele, iradi açıdan güçlü kararlar, netleşen netleştiren yaklaşımlar söz konusu olacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.