11 Nisan 2022 Haftası -Günlük

11 Nisan 2022 PAZARTESİÇok değişkenli denklemlerle uğraşmak zorunda kalacağımız bir sabaha uyanıyoruz. Planlı hareket etmek, bir programa sadık kalmak çok kolay olmayabilir. İlerleyen saatlerde şartları toparlamak, dengelenmek daha kolay olacak.  Günün genelinde inisiyatif alan tavırlar, yöneten ve olaylara hakim davranan kişiler çok daha kazançlı çıkacak.  Ego mücadeleleri ve bunlara dayalı karşı karşıya gelmeler de mümkün. Olayları oyunlaştırmak, haddinden fazla ciddiye almadan üretilen çözümler, çözümcül yaklaşımlar, özgüven ve kararlılık halleri iyi gelecek.

12 Nisan 2022 SALI
Ay saat 17:07 ye kadar Aslan burcundaki seyrine devam edecek. Gerginliklerin yoğun, stres dozunun yüksek olacağı bir gündeyiz. Şartları zorlamanın, zamanla yarışmanın, bir şeyleri aceleye getirmenin yaratacağı durumlar yorucu olabilir. Haklı olduğunu ispatlama çabasında olan, ısrarcı, talepkar kişiler de öyle.   Sabırsızlık ve tolerans düşüklüğü gerginliği artırabilir. Saat 13:16-17:07 arasında Ay açısız olacak. Sonrasında Başak burcuna geçecek.  Akşam saatleri çok daha dengede olacağız. Konuşarak anlaşacağımız, bilgi paylaşacağımız, iletişim becerilerini kullanacağımız işler için elverişli ortamlar bulacağız. Gün içinde Jüpiter Neptün kavuşumu kesinleşecek.

13 Nisan 2022 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Düzenli işler ve ortamlar, detayları ile uğraşacağımız, parçalarını birleştireceğimiz, eksik-gedik tamamlayacağımız işler için elverişli bir gün. Yolunda gitmeyen şeyleri yoluna sokmak, hataları gidermek, planlı ve zamanı iyi yöneterek organize olmak istek ve ihtiyacımız yoğun. Üretkenlik isteyeceğiz. Sabah saatlerinin dağınıklık ve rehavet etkisi ilerleyen saatlerde hız kazandıran gelişmeler ile ortadan kalkacak. Farklı ve hayata daha pratik bir anlam katan yol ve yöntemler, deneyimler için fırsat bulabiliriz günün ikinci yarısında. Her zaman yaptıklarımızı bu kez daha farklı bir şekilde yapmak, tebdili mekan yaratmak, alan açmak, kurallardan sıyrılıp esnek ve değişik düşünmek için elverişli olacağız. Olanlar kazançlı çıkacak. Güneş Satürn kavuşumu günün ilk saatleri itibariyle kesinleşti. Hafta başında bu konudaki yorumlarımız sizlerle paylaşmıştım. Açının etkilerini önceki günlerde olduğu gibi bugün de alıyoruz. Hatırlatalım o zaman ne demişim daha önce 😊
Sonradan edinilmiş, çalışarak, gayret ederek, egzersiz yaparak, çaba ile geliştirdiğimiz, bu sayede ilerleme kaydettiğimiz becerilerimizi hayata geçirme şansı olabilir. Zaten planladığınız ancak doğru zamanı kolladığınız, somut yol haritasına ihtiyaç duyduğunuz, önünüzü görmek ihtiyacı duyduğunuz işlerin başlangıcı için destekleyen bir etki yaratacaktır. Bu açı etkisiyle girişeceğiniz işlerden takdir almak, tatmin olup tatmin yaratma ihtimali var. Kendimizle ilgili planlar yapmak için uygun olabilir bugünler. Sabır ve kararlılıkla, istikrarla hareket et ödülleri topla diyor bu tesir altında gökyüzü…Resmi kurumlar olan işleriniz, otorite konumundaki kişilerle olan görüşmeleriniz, iş ve ticaret konulu girişimleriniz, inşaat sektörünü ilgilendiren çalışmalarınız, tadilat ya da yapılandırma aşamaları, güçlü ve yetkin kişilerle iş birliği yapmak, erkek figürlerinin desteğini alıp, tecrübeli kişilerin rehberliğine başvurmak için ideal olabilir. Gelecek kaygısı barındıran ancak bu nedenle de geleceğe kanca atan planlar yaptıran günlerin içindeyiz.

14 Nisan 2022 PERŞEM BE
Ay günün bitimine kadar Başak burcundaki seyrine devam edecek. Verim almak, bir şeyleri yoluna sokmak, netleştirmek, anlamak, anlaşılmak ve bu sayede anlayış görmek, hakkımızı teslim almak ihtiyacındayız. Ancak bu ihtiyaçlar bugün tatminkar bir şekilde karşılanmayabilir.  Düzeltme konusu hem karşımızdakinde yamuk gördüğümüz şeyler için, hem de bir yanlış anlaşılmayı nihayete erdirmek açısından çalışacak. Ya da bu açıdan çalışmayacak da diyebiliriz 😊 Güldüğüme bakmayın beklentisizlik belki de günün en önemli anahtarı olacak. Gerçi onun da dozunu iyi ayarlamak gerekiyor. Beklentisizlik doğru ifade olmayabilir bir bakıma. Hiç beklentinin olmaması da vazgeçiş olarak kabul görebiliyor ve her şeyin gerçekten de çözülmesine vesile olabiliyor.  Hayatı paylaştığınız, bakımını üstlendiğiniz, sorumlu hissettiğiniz kişiler eğer sizin bu beklentisizliğinizi görmüşse kendilerinden ya da sizden tamamen vazgeçme noktasına gelebiliyorlar. Çok büyük beklentiler de imkansız kategorisinde olduğundan yine ilk başladığımız noktaya götürüyor bizi. Bunu bir iş ilişkisi, aşk ilişkisi gibi okuyabilirsiniz. Ancak bir annenin ya da öğretmenin çocukla olan ilişkisi açısından da görebilirsiniz. Eğitim başarısı açısından mesela… Dağılmalara müsait bir gündeyiz. Özellikle günün ilk yarısı ve ortasında. Zamanı verime dönüştürmek, tatminkar bir şeyler elde etmek her zamankinden eksik hissettiğimiz şeyler olabilir. Akşam saatlerinde de 21:11 sonrasında 23:45  arasında Ay açısız olacak.

15 Nisan 2022 CUMA
Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Yarın gerçekleşecek olan dolunayın gerginleştiren etkilerini hafta başından bu yana hissediyoruz ve etkiler Ay’ın Terazi burcuna geçişi ile iyiden iyiye belli edecek kendini. Biz ne kadar uyum sağlamaya çalışsak da bir şeyler dengemizi değiştirecek.  Ya da zaten hep dengede kalmaya çalıştığımız konularda- kişilere karşı bu kez dengeyi değil de adaleti, hakkaniyeti gözeteceğiz. Ya da birikmiş sesler, sözler topluca çıkıverecek. Çok kolay kırılabilen kişilerle buna çok da fazla dikkat etmeyenler birbirini yoracak bu etkiler altındayken. Hassas noktalar tetiklenecek özellikle akşam saatlerinde.

Bugün Mars Balık burcuna geçiyor. En çok ne uğruna mücadele ettiğimizi ve bu mücadeleyi ne şekilde verdiğimizi, elde etmek istediğimiz şeyler için ne kadar uğraşmamız gerektiğini, dayanıklılığımızı, enerjimizi, cesaretimizi daha çok ifade eden Mars, savaşın gereksiz bir şey olduğu inancını barındıran Balık burcunda olacak bu süreçte. Uğruna diyerek bizi harekete geçiren şeyler bireysel olmanın çok ötesinde olacak.  Kişisel gayretler, risk alan haller geri plana geçecek. Bizi harekete geçiren şey kendi menfaatlerimizden ziyade başkalarının iyiliğine hayrına olan niteliktekiler olacak.  Hedef belirlemek ve ona odaklanmak konusu, karar mekanizmaları da zayıf çalışacak. Ancak bunun yanında sezgiler devrede olacak ve gayretimizle kaynaşacak. Fedakarca yapılacak işler için ise tüm gücümüzü sarf edebilir durumda olacağız. Var olan sorunları görmezden gelme, sırf huzur kaçmasın ve savaşmak zorunda kalmayalım diye çekimser kalma riskleri bu dönemin en önemli tuzakları olacak. Bir de bu dönemin en önemli silahı olan ve de kılıçtan keskin olan gözyaşlarına dikkat derim.

16 Nisan 2022 CUMARTESİ
Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak ve akşam saat 21:54 de bir dolunay meydana gelecek. Dolunayın hafta boyunca giderek artan dozda hissedilen etkileri bugün tavan yapacak. O zaman dolunayın etkilerini hatırlatayım:

(Bu arada daha da fazlasını isterseniz konu hazır Terazi ve ilişkiler olunca bir de spotify dan dinlemek isterseniz diye sevgili Yekbun Soyaslan ve Canan Severoğlu ile olan muhabbetimize takılabilirsiniz. )

4. Neden Zor Bu İlişkiler? – Felekten Muhabbetler | Spotify’da Podcast

Felekten Muhabbetler: 4. Neden Zor Bu İlişkiler? on Apple Podcasts

(47) Neden zor bu ilişkiler? – YouTube

Dolunaylar hasat zamanı… Daha önce başlanmış şeylerin sonuçlarını almaya başlama ve zaten bilinen gerçeklerin gözle görülür hale gelmesi gibi şeyleri tetikleyebiliyor. Çok yoğun ve duygusal olarak yıpratıcı olabiliyor dolunayın enerjisi. Kendimizi tanıyamayacağımız tepkiler verdiğimiz ve dengesiz tavırlar sergilediğimiz bir dönem olabiliyor. Bu yoğun enerjinin içinde güzellikler de var negatifler de. Biz neye yoğunlaşmışsak ona doğru hızlıca çekiliyoruz.

Terazi burcunda dolunay, Terazi ve Koç temalarının çatışmasını yaşatacak bizlere. Yani ilişkiler, sınırlar, ben-biz, evlilikler, iş ya da özel ortaklıklar konusunda, kafamızı çevirip gidemeyeceğimiz olayları ve sonuçlarını karşımıza getirebilir. İlişkiler kavramını geniş düşünün, özel hayatınız, iş ilişkileriniz, aile ii dengeler hedefte olabilir.

Güneş Koç burcunda ve bizi isteklerimize yönelmek adına oldukça destekliyor. Hatta o kadar ki, gözü kara riskler almamızı fısıldıyor kulağımıza. Ne gerekiyorsa yap, mücadele et, kazan, rekabetten kaçınma ve icap ederse karşı tarafı yok say, kendi arzularına ulaşmak için diyor. Fakat Ay dürtüsel olarak huzur aramaya, dengeyi korumaya, hedefleri ortaklaştırmaya ya da en azından hayatı paylaştığımız kişileri de ikna etmeye ve işbirliği yapmaya ve objektif bir biçimde uyuma yönlendiriyor bizleri. Ay dürtüsel tarafımızı Güneş ise bilinçli olan tarafımızı simgeliyor. Her ikisi de bu dolunayda öncü burçlarda olduklarından bu çekişme biraz çetin olacak.

Bu dolunay değişimlerin, dönüşümlerin ve bunlara götüren gelişmelerin yaşanacağı nitelikte bir dolunay. Ay’ın dolunay sonrası Plüton kare açısı dikkate alındığında, biz irade gösterememişsek, bu dolunay tesiri ile gündeme gelen şeylerin olaylı bir sürece işaret ettiğini söyleyebilirim. Dolunayın zaten gerginleştirici etkisi daha da yüksek olacak aslında.
Bu dönem bize öncelikle barış içinde olmamızı telkin ediyor. Ancak bunu sağlayabilecek birincil şeyin de evvela kendi iç huzurumuzu sağlamak olduğunu söylüyor. Yani birilerine ya da bir şeye dair kendi içimizde bastırılmış öfkemizle kol kola bu yola çıkmışsak çelişki baştan kendini belli ediyor diyebiliriz. Bir savaş vermek gerekebilir bundan kaçınma ancak adil, diplomatik ve politik davranmayı atlama diyor gökyüzü. Bu dönem çaktırmadan verilen savaşlar, arkadan verilen mücadeleler, direk muhatap olmamak adına mış gibi görünmelerden kaçınmak gerekir. Samimiyet şart. Sabrı, uzlaşmayı, dengeyi, iş birliğini, varlığı ve başarıları paylaşmayı öğrenmemiz gerekecek. Niyetimizi ve niyetimizdeki samimiyeti sorgulatacak ek test malzemeleri çıkabilir karşımıza 😊 İyi ilişkiler kurmak ve uyumu yaratmak ancak bu uğurda bireyselliğimizi de tamamen yok saymamak şart. İçinde bulunduğumuz sosyal çevre, özel ve toplumsal ilişkiler açısından bazı şeyleri yeniden gözden geçireceğimiz, dengelerin değişeceği, kartların yeniden dağıtılacağı gelişmelere gebe bu dolunay. Dengenin, terazinin kefelerinin bir tarafa doğru kaymaması önemli. Adil ol ama bunu kendin dahil herkes için iste diyen iç sesimize kulak vermek şart.

17 Nisan 2022 PAZAR
Ay bugün Akrep burcunda olacak. Mücadeleli ve cesaret isteyen işler, fiziksel efor gerektiren aktiviteler için enerjimiz yüksek olacak bugün. Zor aşamaların üstesinden gelme, normalde gözümüzde büyüyen o nedenle de geçiştirdiğimiz şeylere ha gayret girişme ihtimali olabilir.  Girişken, talepkar, hırslı, aktif, dinamik olmanın faydasını görebiliriz. Özellikle erken saatlerde. Bizi gerçekten motive eden, heyecanlandıran, elde etmeyi ya da başarmayı yürekten istediğimiz ancak bir sebepten yeteri kadar ilerleme kaydedemediğimiz şeylere dair motivasyonumuz da artabilir. Gün içinde duygusal yoğunluk ve buna vesile olacak duygusal gücümüzü test eden gelişmeler de yaşanabilir. Olmayanı oldurma, şartları zorlayıp bir şeylerde fazlasıyla ısrarcı olma eğilimi de söz konusu olabilir. Velhasıl fiziksel dinlenmeye hizmet eden bir tatil gününde değiliz.

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.