13 Haziran 2022 Haftasına Dair Notlar

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

Pazartesi günü Merkür 5 Temmuz 2022 ye kadar seyredeceği İkizler burcuna geçecek. Bu zaman diliminde bilgi alma verme süreçleri, çözüm adına üretilenler, sade bir ifade tarzı, bilgiyi pratikleştirme imkanı açısından akıcı etkiler söz konusu olacak.  Zihinsel olarak aktif olmamız gereken işler, iletişim becerilerini kullanarak yapacağımız işler adına elverişli bir dönem olabilir.  Bu süreçte salt mantık ile hareket edip direkt ve önünü arkasını düşünmeden edilen laflar, ufak tefe patavatsızlıklar söz konusu olabilir. İletişim ihtiyacı artacağından konuları ya da muhatabı çok da özenmeden, süzgeç ten geçirmeden değerlendirme eğilimi de olabilir.

Salı günü 23 derece Yay burcunda bir dolunay meydana gelecek.  Neptün ve Satürn etkisinde bir dolunay olacak.
Yay burcu gerçeklerle bağlantılı olan her şeyi temsil eder. İşaret ettiği konular; Yolculuklar, hukuki temalar, adalete hizmet eden kişiler, mahkemeler, inanç ağırlıklı konular, farkındalık kazandıracak, her açıdan derinleşme sağlayacak olan aktiviteler, dini konular ve din adamları, politika ile ilgili şeyler… Bu dolunay ile birlikte, bu içerikteki konularda bazı gelişmeler ve alınacak sonuçlar söz konusu olabilir. Gerginlikler, fikirlerin, bilgilerin ve değerlerin çatışması, fanatizm boyutundaki ifadeler, ölçüsüz tepkiler bu dolunay döneminde ayrıca dikkat çekebilir. Doğru ile yanlışın, gerçek ile yalanın karşı karşıya gelmesi, ayırt edilmesi, gerçeğin peşinden gitmemize hizmet edecek şekilde bazı şeylerin gün yüzüne çıkması söz konusu olabilir. Bir yanılgının ya da yalanın, kandırmacanın içinde olduğumuzu fark etmek de mümkün, kendi inancımızı, bir konudaki fikrimizi yanıltıcı faktörlere rağmen bir şekilde netleştirmek de… Hep yüzeysel yaklaştığımız konuları daha derinlemesine ele almak ihtiyacı doğabilir. Bir bilgiyi derinleştirmek adına yaptıklarımız ya da yapacaklarımız gündeme gelebilir. Hayatımızı yeni ufuklar kazandıracak gelişmeler adına çıkan fırsatları değerlendirme isteği olabilir. Dolunayın etkilerine baktığımızda zor hikayelerin içinden geçerek ya da acı deneyimlerin ardından şifalanma, bir derde bu yolla deva bulma, sorun çıkaracağı çok belli olan bir konuda bir karar alma, zaten sorun çıkarak şeylerle yüzleşip tamam ya da devam içerikli bir karar verme ihtimali var. Tavrın gerçek bir çözüm arayışından mı yoksa bir kaçış ihtiyacından mı kaynaklandığını görmek gerekecek. Kalıcı ve daha fazla sorumluluklar almak ya da her şeyden vazgeçmek v.b. şeyler var bu haftanın etkilerinde. Düşünce tarzımızı değiştirmek ya da karşıt görüşlere karşı tolerans göstermek gerekecek. Orta yolu bulmamız gereken kararlar, her zamankinden daha farklı bir gözle değerlendirmememiz gereken problemler gündemde olacak. Geniş düşünmek önemli ama dağılmamak gerekecek. Çok dağıldığımız konularda sadeleşmek, çok hafife aldığımız konularda da biraz daha derin düşünmek gerekecek.
Türkiye astrolojik haritasının 6. evinde gerçekleşecek olan dolunay 6-12 aksını ilgilendirecek.  Bu konum ülkenin genel olarak sağlık sorunları ile ilgili durumlarına, iş ve işçi kesimi ilgilendiren, askerlerle ve askeri hareketlerle alakalı bazı hadiselere, sosyoekonomik seviye farklılıklarından doğabilecek sorunlara, bütçe sorunlarına, grev ve benzeri hareketlenmelere işaret edebiliyor. Ülkemiz haritasındaki Ay ile temas halinde gerçekleşecek olan dolunay gizli kapaklı işler, illegal şeyler ve spekülasyonlar, komplolar ile bağlantılı şeyleri tetikleyebilir.

Çarşamba günü kesinleşecek Mars Kiron kavuşumu haftanın neredeyse tamamında özellikle hafta içinde etkili olacak. Bu transit tesiri ile birlikte agresyon kontrolünde, savaşçı, rekabetçi ve dürtüsel hareket ve tepkileri idare etmekte zorlanma söz konusu olabilir. Bu kontrolsüzlüğü ironik şekilde şiddet ya da öfke ile bağlantılı konulara karşı da gösterebiliriz. Kararlı bir duruş sergileme, zorluklara karşı dirayetle mücadele verme konusunda da zorlanabiliriz. Sizin dışınızdaymış gibi yaşanan bir anlaşmazlık aslında direk sizi hedef alıyor olabilir. Ya da mücadeleyi sizin vermeniz gerekebilir. Daha önce attığınız riskli adımlardan elde ettiğiniz travmalar ve bunlara dair gelen yaralarınıza bağlı kaygılar bir vesileyle yükselebilir. Risk alamadığımız için kaçırdığımız fırsatlar pişmanlık verebilir. Cesaret gösteremediğimiz için değerlendiremediğimiz şeyler gözümüze batabilir. Artık doğru zamanda ve doğru hamleyi yapmak isteği ve zorunluluğu üzerinizde baskı oluşturabilir. Gereken aksiyonları alamayan, risk alıp harekete geçemeyen, motivasyonunu yüksek tutamayan, iradi zaafiyetler gösteren, yeteri kadar cesur olmadığını düşünen insanlara ilham ve örnek olmak da mümkün, bu durumu bizim yaşamamız da. Bu etkiler altında kaza, sakarlıklar, yangın, yanık, yara, bere içerikli durumlar, fiziksel zarar göreme ile sonuçlanabilecek sorunlar, öfke, şiddet içerikli şeyler bu haftanın diğer riskleri arasında.

Perşembe günü Güneş Satürn üçgeni ancak bunun yanında Neptün karesi kesinleşecek. Venüs KAD kavuşumu etkili olacak. Plana uygun işlerin ilerlemesi ancak yeni belirsizliklerin patlak vermesi söz konusu olabilir. Hep sorumlu ve olgun davranmasına alışık olduğumuz kişiler bu kez bizi yanıltabilir. Birileri ya da bir olay ya da hedef konusunda gerçek ile hayal arasındaki farkı anlama şansımız olabilir. Yanılma, yanıltılma, dağılma, önümüzü görmekte ve bir şeyleri netleştirmekte zorlanma ya da netleşen gelişmelerin yeni karmaşalara, soru işaretlerine vesile olması söz konusu olabilir. Birilerinin otorite olma savaşı ya da otorite kabul edilen kişilerin zaafiyeti, kontrol altına aldığını düşündüğümüz konuların biz nasıl olduğunu anlamadan kontrolden çıkması söz konusu olabilir.  Elimize geçenle asıl istediğimiz, planladığımız ile rıza göstermemiz beklenen arasındaki fark ruhen yorucu olacak. Bunun yanında Çarşamba-Cuma arasında yeni deneyimler, ikili ve sosyal ilişkiler üzerinden gelebilecek faydalar, karşılaşmalar, tanışmalar, buluşmalar, gelecek için yol açacak ilişkiler gündemde olacak.  

Cumartesi günü Venüs Satürn kare açıda olacak. Keyif odaklı hareket etmekte, kendimizi bu tip planlarda ve ortamlarda akışa bırakmakta zorlanma olabilir.  Özel ve sosyal ilişkilerde samimiyet yaratamama, araya giren mesafeler, olumsuz olana gözümüzün kayması, eleştirel yaklaşımlar, bir şeyleri düzeltme ve düzenleme çabası, ilişkilerin yorucu yanları, keyif kaçıran angaryalar, mecburiyetler söz konusu olacak.  Akşam saatlerinde ve Pazar günü Venüs Neptün sekstili devrede olacak. Günün stresini, kaygılı ve yorucu gelişmelerini geride bırakmayı becerebildiysek güzel bir akşam, akıcı bir Pazar günü bizi bekliyor olacak.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.