15 Ağustos 2022 Haftasına Dair Notlar

PAZARTESİ GÜNÜ MERKÜR’ÜN AD LERİ İLE DESTEK AÇILARI ETKİLİ OLACAK. Yeni bir şey öğrenmek, öğrendiğimizi uygulamak, bildiğimizi hatırlamak, seçim yaparak bir karara varmak, yeni bir yol izlemek, farklı bir bakış açısı ile bir tıkanıklığa ya da soruna çözüm üretmek mümkün olabilir bu etkiler altındayken. Bu etkilerin devamı yarın da Merkür Uranüs üçgeni ile birlikte vurgulu olacak.

SALI GÜNÜ MERKÜR URANÜS ÜÇGENİ KESİNLEŞECEK. Bu transit ile birlikte yeni görüşlere ve yeni bilgiler öğrenmeye çok yatkın oluruz.  Yaratıcı ve orijinal fikirler üretmek, fikir alış verişlerinde bulunmak açısından destekleyicidir. Devam eden ya da ortaya çıkarmayı planladığınız işleriniz için beyin fırtınası yapabilirsiniz. Merak etmek her zamankinden daha geliştirici olabilir. Daha önce aklımıza gelmeyen çözümleri görme ve gösterme şansımız olabilir. Burada hızlıca düşünmek, hareket etmek, alternatiflere açık olmak,  susmayıp dile getirmek, korkmadan düşünmek, merak edip araştırmak bize fayda sağlayacak olan şeyler.  Uranüs ani, beklenmeyen ve değişim yaratan etkisi ile bizlere bizden beklenmeyen ve belki de kendimizin bile şaşıracağı kararlar da aldırabilir. Ancak acele ile hareket etmekten kaçınmak şart. Aklınıza gelen her türlü fikri söze ya da yazıya dökmek iyi olabilir. Hemen hareket etme şansınız olmasa bile bir yol haritasına kılavuzluk edebilir bugün zihninizden geçenler. Ancak onları yere basar hale getirmek için biraz sabra ihtiyaç olabilir. Karar mekanizmaları hızlı çalışacak ancak sonrasında yürüyeceğimiz yolun istikrarlı olmasına da özen göstermek gerekecek. Ani ve beklenmedik sözler, hazırcevaplığın düşüncesizliğe ulaşması gibi nedenlerle iletişim kazaları da yaşanabilir. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

 

PERŞEMBE SABAH SAATLERİNDE VENÜS JÜPİTER ÜÇGENİ KESİNLEŞECEK. Genel anlamda olumlu açıdan daha çok etkisini alacağımız bir transit bu.  Güç durumlarla karşılaşsak bile olaylara pozitif tarafından bakabilme, hoşgörülü ve esnek davranabilme becerisi verebilir. Sosyalleşme, sosyal ilişkiler aracılığıyla fayda elde etme, maddi konularda olumlu denilebilecek gelişmeler yaşama ihtimali verebilir. Hukuki konular, ucu veya temeli maddesel konulara dayalı meseleler ile ilgilenmek bu tip gelişmeler yaşamak, fırsatlar yaratmak, yaratılmış olanını değerlendirmek için elverişli olabilir. Çarşamba ve Perşembe günlerinde etkili olacak.

CUMARTESİ GÜNÜ MARS İKİZLER BURCUNA GEÇECEK. 25 Mart 2023 e kadar devam edecek uzun ve zorlu bir süreci başlatacak.  Mücadele gücümüzü, ne için ve ne nitelikte bir mücadele verdiğimizi işaret eden Mars, İkizler burcunda iken bu savaşı dilimizle, kelimelerle vereceğimizi gösteriyor.  Hareketli ve enerjik, hızla ilerleme kaydetmek isteyen bir tarzımız olur bu dönemlerde. Çekişmeli olduğumuz durumlarda kıvrak zeka ve yeri geldiğinde de sivri diller devreye girer.

Sıkıntılı olabilecek durumların içinden ince zeka ve mantığa dayalı konuşmalar sayesinde çıkabilme şansımız olur. Görüşleri ifade etme konusunda adeta başkaldıran ve hakkını sözlerle savunan bir tarzımız olur.  Bu yolla can yakmamak önemli Mars’ın İkizler burcundan geçişi sırasında. 

Bilgiyi almak ve yaymak, merak edip bu merakın peşinden koşmak en büyük mücadele konusudur. Hevesimiz genel olarak artar ancak bu heveslere ulaşacak sabrı göstermekte ve enerjimizi odaklamakta zorlanabiliriz. İsteklerimize ulaşma yolunda, etkileyici konuşmalarla karşımızdakinin aklını çelme ve sözlü ikna etme becerisi dikkat çeker.

İletişim konusu, ticari konuları, eğitim ve bilgi akışını sağlayan tüm kaynak ve araçlarla ilgili konuları hedefine alacak bu dönem. Retrosu da bu içerikteki konuların aksaması, zarara uğraması ya da zarar vermesi ile birlikte yaşanacak.

Mars 30 Ekim 2022—12 Ocak 2023 arasında İkizler burcunda geri hareketini yapacak. Mars ikizler burcu geçişi ve üstelik de burada yapacağı retro ülkemiz açısından riskli durumları tetikleyecek. T.C. haritasının 12. Evinde gerçekleşecek olan bu transit perde arkası olaylarını, hesap edilmemiş zararları, ya da hesap edilmiş zararların ifşasını, düşmanca planları, gizli kapaklı işleri, hapishaneleri, suçluları, suç kabul edilecek faaliyetleri, mahkum eden durumları, terörist faaliyetleri, komplo içerikli girişimleri işaret edebilir ☹

PAZAR GÜNÜ MERKÜR NEPTÜN KARŞIT AÇIDA OLACAK. Hafta sonu boyunca bu etkisini hissedeceğiz. Zihinsel karmaşa, dalgınlık, objektifliğimizi yitirme, gerçeklikten uzaklaşma etkisi olabilir. Bu etki altındayken mantıksal ve zihinsel odaklanma hedefli şeylerde aksaklık yaşanabilir. Duyduklarımız, gördüklerimiz bizi yanıltabilir. Bakış açıları farklılıkları yanlış anlaşılmaları da beraberinde getirebilir. Bilgi ve tecrübesine başvurduğunuz kişiler yanılgı oluşturabilir. Niyetleri bu olmasa bile… Yani anlatılanda bir sorun olmasa bile anlama ve anlaşılma kısmı aksayabilir. Radikal kararlar ve hatta sizin için önemli ise günlük ve basit kararlarda bile dikkatli olmanızı mümkün olanları ötelemenizi öneririm.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.