17 Nisan 2023 Haftasına Dair Notlar

Riskleri bol ve krizli gelişmelere gebe bir hafta olacak. Yılın ilk tutulması 29 derece Koç burcunda gerçekleşecek bu hafta. Güneş tutulması pek çok şeyin krizli bir şekilde son bulabileceğini ve yeni bir başlangıç adına yıkıp dökmelerin söz konusu olacağını işaret ediyor. Haftanın tamamı hem bireysel hem de toplumsal konularda patlak veren durumlara, kestirip atmalara, kriz ve kaos ortamlarına gebe. Ama bu kez olayların devamı, artçıları bir miktar daha uzun vadeye yayılacak nitelikte tesir edecek.

Bu etkiler 7-8 Mayıs da Venüs sekstili ile ve arkasından 12-17 Mayıs arasında da Jüpiter kavuşum ile sonrasında da 19-20 Mayıs da Mars karesi ile tetiklenecek. Ülkemiz açısından seçim süreçlerinin en ateşli zamanları bu zamanlar. Hadi hayırlısı diyelim. Demek ki pek çok krizli gündem maddesi dolup taşacak haber niteliğindeki olaylara dönüşecek. Bu aynı zamanda bazı şeylerin başlamadan bitmesi ya da zaten uzatmaları oynayan oyuncuların da bir sebeple oyun dışı kalması v.b. şeyler yaşanabilir. Güneş ardından aynı gün Boğa burcuna geçecek ve haftanın geri kalanında Güneş Plüton kare açısı etkili olacak.
Değişimin zorunlu ve sarsıcı olanı tetikleniyor. Köklü kararlar, huzur denge ve istikrar adına verimlilik için yapılacak elemeler söz konusu olacak. Temizlik zamanı gelmiş diyebiliriz. Hem bireysel yaşamlarımızda hem de toplumu ilgilendiren meselelerde.
Perşembe saat 07:13 e kadar Ay kapanan fazda. Güneş tutulması ile birlikte yeniye yüzümüzü döneceğiz ama o da önce kapanacak defterleri kapat ki yolumuza öyle devam edelim diyor. Velhasıl önemli değişimlerin olmazsa olmaz radikal kararların altına imza atmamız gereken bir hafta olacak bizim için.

Ek olarak bu hafta Salı günü itibariyle Merkür 24 Nisan da başlayacak geri hareketi sebebiyle durakta olacak. 12 Mayıs itibariyle düz hareketine başlamak üzere tekrar durakta olacak ve 18 Mayıs itibariyle geri hareketi sona erecek. Bu kez retro Boğa burcunda olacak. 

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.