18 Nisan 2022 Haftasına Dair Notlar

18 Nisan 2022 Haftasına Dair Notlar
Haftanın ilk günü Merkür Uranüs kavuşumu ve Merkür Venüs sekstili var. Merkür Venüs Uranüs sekstilini tetikleyecek. Pazartesi günü Güneş Plüton karesi de kesinleşecek. Haftaya oldukça hareketli gündem maddeleri eşliğinde başlıyoruz.

 • Hızlıca verilmiş tepkiler, çabucak varılmış yargılar, ani başlangıç ve kestirip atan bitiş kararları gündeme gelebilir.
 • Bir konuda zaten bir çeşit duygusal birikim yaratmışsanız bir anlık bir öfke bir defteri tamamen kapatma kararı verdirebilir.
 • Keskin, sivri, köşeli ve tepkisel haller söz konusu olacak.
 • Hafta başındaki etkileri ikili ve sosyal ortamlarda bu şekilde yaşama eğilimi var.
 • Ancak bireysel hedeflerimizde çok daha güçlü, dönüştürücü kararlar alma, önemli ve yol haritası belirlemeye hizmet edecek adımlar atma eğiliminde olacağız.
 • Başka bir düzen yaratmak adına mevcut ve belki de bırakmakta çok zorlandığımız, bırakmayı istesek bile üzerimizde oluşmuş baskı sebebiyle sıkı sıkıya tutunduğumuz şeylerin bu kez gerçekten geride kalmasına izin vermek mümkün olabilir bu etkiler altındayken.
 • Bizi neyin gerçekte güçlendireceğini bilmemize rağmen yeteri kadar mücadele etmediğimiz için zayıf kaldığımız şeylerin canlanmasına niyet edebiliriz.
 • Haftanın ilk bölümünde iyi iletişim, iyi ilişkiler, yeni deneyimler, farklı bakış açıları eşliğinde gelen fırsatlar, bakış açımızı değiştirecek deneyimler, hazırlıklı olmadığımız gelişmeler, beklemediğimiz teklifler, sürpriz haberler söz konusu olabilir.
 • Duyduğumuzda bizi heyecanlandıran şeyler genel bir hareketlenmeye vesile olabilir.
 • Ne yapacağına karar vermek, en kötü karar kararsızlıktan iyidir dedirtebilir. En azından ne yapmak istemediğini fark etme şansı verebilir.
 • Değişik bir şeyler yapmak, farklı bir şeylerle uğraşmak, farklı konulara yoğunlaşmak, yeni bir şeyler öğrenmek, bildiğini bambaşka bir yolla uygulamak adına motivasyonumuz yüksek olacak.
 • Üzerimizdeki baskı çok yoğun olacak harekete geçmek, güç de olsa bir hedefe odaklanmak için, bir şeyler üretmek, fark yaratmak, iz bırakmak için.
 • Bazılarımız bu baskıyı olay ya da hedef merkezli değil de kişisel olarak yaşayacak.
 • Güçlü olanın gücü, etkiyi, yetkiyi bile isteye bu niyetle , baskıcı, otorite adına, belki de kötüye kullanmasına ve karşısında boyun eğmek durumunda kalanların yaşadığı gerginlik ve ifade edilmiş ya da edilememiş bir öfke şeklinde yaşadıklarına şahit olacağız.
 • Güç çekişmeleri, otoritenin baskısı, ego savaşları, manipülasyonlar, bir şeyleri zorla kabul ettirme eğilimi, ısrarcı ve sıkışmış hissettiren durumlar, olmayanı kabul etmeyen, hayırdan anlamayanların diğeri üzerinde yaratacağı stres söz konusu olabilir.
 • Birikmiş öfkenin başkalarına ya da konulara yansıtılması.
 • İnatlaşan, direnen bu sebeple de işleri ve ilişkileri zora sokan yaklaşımlar da yaşanabilir.
 • Tatlı dil ve yapıcı iletişim, her zaman kullandığımız yolların dışında bir şeyleri denemek, bu kez başka şekilde bakmak zor ve açılmayan kapıların anahtarı olabilir.
 • Bu haftanın en güzel etkileri yaratıcılık, ilham ve buna dayalı işlerle uğraşan kişiler adına olacak. Özgün şeyler, fark katan dokunuşlar, bir şeylerin ana yapısını, şablonunu, kalıbını kökten değiştiren adımlar, gelişmeler için tetikleyici bir gökyüzü var.
 • Bu haftanın en yoğun konularından biri de ticari konular, orada da istikrar ve sağlamlık veren, güven ve güç katan adımlar, kararlar niyetinde olacağız. O zaman gerçekten de bu niyetlere yönelik hareket ettiğimizden emin olmak şart .

Çarşamba günü sabah saatleri itibariyle Güneş Boğa burcuna geçecek. Önümüzdeki 1 ay boyunca denge, huzur, güven hali, verim alma, çok yorulmadan istediğimiz güven ortamını yaratma, somut bir şeyler elde etme ihtiyacında olacağız.

Haftanın son bölümü Cuma günü itibariyle Merkür KAD ile kavuşumda olacak ve ardından da Merkür Satürn karesi etkili olacak. Yeni fikirler, değişik görüşler, farklı bakış açıları, deneyim kazandıracak bilgiler, geliştiren eğitimler, yazma, çizme, öğrenme, öğretme süreçleri açısından yeni olanla buluşma ve deneyim kazanma şansı bulacağız. Uzun vadeli düşünmek ve kalıcı kararlar almak, hesap edilmiş, ayakları yere basan yol haritaları belirlemek önemli olacak. Paylaşmak ve bunun çoğaltmasına müsaade etmek de öyle. Bizi geleceğe taşıyan ve bu nedenle de sorumluluğunu yoğun bir şekilde hissettiğimiz kararlar ve konuşmalar gündeme gelebilir.

Pazar günü daha yoğun olacak şekilde hafta sonu aynı zamanda sesini duyuramama, bilgisine güvenememe, ciddiye alınmadığını, fikrine rağbet edilmediğini, kararına saygı gösterilmediğini düşünme eğilimi var. Önemli bir konuşma, ikna etmeyi istediğimiz bir görüşmeden sonuç alma, sunum etkisi bırakma ihtiyacı ve bunları yapamamanın stresi yoğun olacak.

Haftanın videolu yorumlarını youtube kanalımda bulabilirsiniz. Sevgili Yekbun Soysaslan ile birlikte sizler için keyifle hazırladık. İzlediklerin sonra videoyu beğenmeyi ve kanalı takip etmeyi unutmayın olur mu? Bu bizi devamını getirmek adına çok motive eder 💕

(51) 18. 4. 2022 Haftasının Astroloji Yorumları – YouTube

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.