19 Haziran 2023 Haftası – Günlük

19 Haziran 2023 PAZARTESİ
Hep istediğimiz, hayalini kurduğumuz, niyetini beslediğimiz sınırlamadan, olmayacak bir dua gibi görünse bile ümit etmekten vazgeçmeyeceğimiz şeyler bir vesile ile gerçeğe dönüşebilir şekilde gündemimize gelebilir. Hep kolladığımız fırsat, bir gün bulacağımıza inandığımız çözüm, bir sebepten bir türlü vazgeçemediğimiz, idelimiz olarak seçip kalbimizde aklımızda taşıdığımız niyetler ile yüzleşme zamanı gelmiş olabilir. Ya duaların kabulü ya da o duaların olmayacak niyetlere dair olduğu gerçeği karşımıza çıkacak. Bugün neye inanacağımız, kimi dinleyeceğimiz, bize neyin iyi geleceği ya da ne uğruna ya da neyden ve ne kadar fedakarlık edeceğimiz konusu bizi biraz zorlayacak. Sınırları bilememek sonradan zarar verebilir. Çok fazla sınırlanmayı kabul etmek ise fırsatları boşa çıkarabilir. Günün genelinde bağışlayıcı, kabullenici, kavrayıcı ve uyum içeren esnek tavırların faydasını göreceğiz. Fırsatlar veren, kalıcı ve uzun vadeli olmasını beklediğimiz faydalara yakın duracağımız, eğer istemişsek bunları elde edebileceğimiz bir gün diyebiliriz.

20 Haziran 2023 SALI
Günün büyük kısmında eğer istemişsek olaylara her zamankinden daha esnek yaklaşma ve bakış açımızı değiştirecek bilgilerle buluşma, daha önce denemediğimiz şeylerden fayda alma, düşünmediğimizi düşündüren kişilerle yolumuzun kesişmesi, yapmadığımızı yapma imkanı veren ortamlar söz konusu olacak. Özellikle de sabah saatleri bu açıdan elverişli olacak. Öğleden sonra kapsayıcı, saran, ait ve kabul görmüş hissettiren durumlar yaşanabilir. Önemli işleri ve görüşmeleri akşam saatlerine bırakmamak iyi olur. Zira akşam ve geç saatlerde baskıcı, yönlendirmeye, tutmaya, kontrol etmeye çalışan tavırlar sebebiyle üzerimizdeki stres artacak. Aşırı sahiplenici, kıskanç ve kuşkucu, şüpheci tavırlar da söz konusu olabilir. Söz konusu sevdiklerimiz olduğunda hiç olmadığı kadar korumacı ve hatta bu sebeple sert ve acımasız davranan kişiler olma eğilimi olabilir.

21 Haziran 2023 ÇARŞAMBA
Önemli kararlar, konuşmalar, cesaret ve kararlılık isteyen görüşmeler gündemde olabilir. Dile gelen harekete geçecek ya da harekete geçirici etki yaratacak.  Motivasyon konuşmaları ve canlandıran fikirler açısından değerlendirilebilir nitelikte bir gün olacak. Çözüm üreten, pratikleştiren, özgüvenle düşünce ve niyetleri ifade eden tavırların faydasını göreceğiz. Hazır cevaplık, ince eleyip sık dokumadan varılan noktalar, olayları oyunlaştırıp pratikleştiren işler ve akıcı hale getirecek nitelikteki düşünce yapısı işe yarayacak. Oyuncu bir dil ile her kapının anahtarı adeta elimizde olacak.

22 Haziran 2023 PERŞEMBE
Sabah saatlerinde hoş sohbet ortamlar, akıcı olaylar, sosyalleşme ve bilgiye ulaşma şansı veren ortamlar için elverişli olacak. Gün ortası ve öğleden sonra ise bazı şeyleri aceleye getirme, acelemiz olduğu için tolerans gösterememe, sabırsızlık, tepkisel olmamıza vesile olacak gelişmeler, inatlaşma ve çatışma ortamları, bizi zorlayan tipler, bizim de az zamanda çok iş yapma isteği duymamız gerginlik yaratabilir. Girişim yapan, aksiyon alan, çözüm üreten, cesaret gösteren, ivme kazandıran, motive eden konuşmalar ve yaklaşımlar tercih edilecek. Akşam saatlerinde planlar ve öncelikler mecburen değişecek. Gerilmeyelim diye söylüyorum 😊

23 Haziran 2023 CUMA
Bugün yarım kalan işleri toparlamak, bir şeyleri yoluna sokmak, planlama yapmak, yapılacaklar listesini temizlemek, temizlik ve düzen işlerine yoğunlaşmak için elverişli bir gün. Ha gayret deyip harekete geçme zamanı. Ayrıntılar, normalde angarya gibi gördüğümüz işler, başkalarının beklentileri, sorumluluk ve görevler, sağlık ile ilgili yapılacak planlar gündemde olabilir. Her türlü koşturmacasına rağmen akıcı ve iş bitirici olma şansı veren bir gün diyebiliriz.

24 Haziran 2023 CUMARTESİ
Dolu dolu gündem maddeleri olan bir gün. Ama genel bir rahatlık ile güne başlıyoruz. Günün geri kalanına da bu rahatlık sirayet edecek. Akıcı pek çok işi aynı anda halledeceğimiz ya da halletmesek de çıkış yollarını daha pozitif şekilde bulacağımız şekilde başlıyoruz güne. Destek almak, bakış açısı geliştirmek, deneyim kazanmak, mevcut deneyimleri sunmak, gelişim göstermek, gelişimi sunmak için elverişli olabilir.

25 Haziran 2023 PAZAR
Günün ilk yarısı akıcı ve hız katan nitelikte. Öğleden sonra ve akşam saatlerinde ise kaos, karmaşa, gerginlik ve çözülmesi gereken sorunlar gündemde olacak.  

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.