20 Aralık 2021 Haftasına Dair Notlar

20-26 Aralık 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Haftaya GÜNEŞ JÜPİTER SEKSTİLİ ve MERKÜR URANÜS ÜÇGENİ eşliğinde güzel fırsatlar sunan etkiler ile başlıyoruz.

Hem gelişim imkanları hem de bakış açımızı, bilgi ve tecrübemizi geliştirip, genişletecek konuşma, görüşme ve buluşmalar, eğitim planları, rehberlik ve danışmanlık deneyimleri açısından verimli olabilir. Pazartesi günün tamamı değişime açık olmanın ve geniş düşünebilmenin önemini vurguluyor.

***Salı günü GÜNEŞ OĞLAK BURCUNA geçecek.

Önümüzdeki 1 ay boyunca başarı ve iş odaklı bir bakış açısı hakim olacak.  Elimizdeki işleri tamamlama, yılın sonunu başarı ile noktalama, geleceğe dair planlar yapma, yeni hedefler belirleme, stratejilerimizi tazeleme, eskilerinin de meyvelerini alma dönemine giriyoruz. Yani niyet bu olacak. Ama yolda ilerlerken yeniye değil de eskinin revizyonuna daha çok odaklanmamız gerekebilir.

Bu bir aylık süreçte sorumluluk bilinci ön planda olacak. Bu dönemi, organize olmak, yönetmek, idare etmek, görev alıp yerine getirmek, sorumlulukların farkına varmak sayesinde çok daha verimli hale getirebiliriz. Her ne üzerine çalışıp somut bir sonuç elde etmek istiyorsak.
Bu dönemde kurallar, prensipler de bize kazanç sağlayacak. Yeter ki yeri geldiğinde yeteri kadar esnetmeyi becerebilelim…Dayanıklılığımızı hatırlayacağımız, hedeflerimizi besleyeceğimiz, verim alıp ilerleme kaydedeceğimiz, hayatın ciddiye alınacağı bir dönem olacak…

***Cuma günü kesinleşecek SATÜRN URANÜS KARESİ ile artık yılın kapanışını yapıyoruz…

Etkileri hakkında geçen yıldan bu yana bolca yazdım ve paylaştım. Hatta 2021 yılının hikayesi bunun üzerine kuruluydu.

Kısaca hatırlatmak gerekirse;

Etkileri, yeni düzenlemeler, mevcut düzenin yürümediğini ya da bu düzeni artık istemediğimizi fark etme ve bunun huzursuzluğunu, gerginliğini yoğun olarak yaşamak ile bağlantılı. Ya bu yolunda gitmeyeni ya yürüdüğümüz yolu ya da yürüme hız ve şeklimizi değiştireceğiz demiştim bolca.

Alternatif olarak ise bunları gerçekleştirememenin gerginliği yoğun olarak yaşanacak diye de eklemiştim.

Şimdi geriye dönüp baktığınızda 2021 size hangi konuda bunları yaşattı bir gözden geçirin bakalım. Emin olun ben de yapıyorum bunu. Size kendinizi sıkışmış hissettiren şeylere odaklanın hazır henüz fark etme şansınız varken.

Açı 2022 de tekrar kesinleşmeyecek ancak sonbaharın tamamı bir şekilde aynı stresi bir kez daha hatırlatacak ya da telafi konularını karşımıza getirecek.

“Telafi” kelimesi kulağa daha hoş geliyor. Yani 2021 de yapmanız gereken ve yapmadığınızı 2022 de de yapsanız geçmiş sayılacaksınız bu dersten. Ha 2022 de işimiz daha zor mu olur? Evet olabilir. Her zaman bütünleme finalden streslidir. Olsun bu bir şans diye bakmak lazım konuya.

  • Kıramadığınız kalıplara bu kez daha esneyerek bakın…
  • İhtiyaç duyduğunuz asıl düzeni görmezden gelmeyin.
  • Sizi sınırlayanı aşmanın başka yolları da olabilir.

Özgürlük sizin kendi sınırlarınızın, kalıplarınızın eşiğinde başlıyor. Başkasının duvarları ile sınırlı değil.

Detaylı yorumlarımı hafta içinde hatırlatacağım…

***Hafta sonunda Oğlak burcunda Retro hareketinde olan VENÜS PLÜTON KAVUŞUMU etkili olacak. Bu ikili Retro öncesinde 11 Aralık da bir kez daha bir araya gelmişti. Retro sonrasında da 3 Mart 2022 de tekrar aynı derecede buluşacaklar.

Venüs yaşamımızda hem ikili ve sosyal ilişkiler açısından düzenimizi hem de para ile bağlantılı gelişmeleri tetiklediğinden her iki açıdan da zor bir sürecin içinden geçtiğimiz çok belli.

Bu zor süreçte Mart ayına kadar bir çeşit değişim dönüşüm hikayesinin şekilleneceğini işaret ediyor gökyüzü. Beklenmedik ya da tam tersi malumun ilanı olan patlamalar yaşanabilir. Farklılıklar çatışmaya dönüşebilir ve düzen sorgulamaya başlayabilir

Diğer insanlara karşı sabır ve toleransımız azalabileceğinden sert bir tepkisellik söz konusu olabilir bu hafta sonunu içine alan günlerde. Kısıtlanmaya katlanamayacağımız, baskıcı tutumlardan kaçınmak isteyeceğimiz etkiler altında hissedebiliriz. Bu arada baskının dozu gerçekten bizi bu noktaya getirecek kadar artabilir.

Zaten yıpranmış ilişkiler gerçek manada biz değerini bilememişsek ya da yeteri kadar sorumluluğu alınmamışsa, bir düzen ya da sağlam bir temele dayandırılamamışsa kopma noktasına gelebilir. Garanti gördüğümüz kişiler elimizden kayıp gidebilir. Ya da sizi böyle görenlerin hesabı şaşabilir.

İlişkilerde sataşmalara, suni- gerçek ve yıkıcı krizlere, karşı tarafı çizgiden çıkaracak nitelikteki manipülasyonlara şahitlik edebiliriz. Buna uyumlanmak ya da sağduyuda kalmak ise bizim elimizde olacak.

Ani para çıkışları ve beklemedik harcamalar can sıkabilir. Ya da kendimizi kontrolsüz ve riskli bir para hikayesinin içinde bulabiliriz. Yatırımsal kararlar vermek, aklı başında ilişkilere adım atmak ve mevcut ilişkimiz ile ilgili bir karara varmak için elverişli bir etki yok hafta sonunda.

Hafta sonuna bu etkiler ile girdiğimizi düşünecek olursak para piyasaları açısından da haftanın kapanışı krizli olabilir.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…

Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Sevgilerimle

Dr. Samiye Özbaş Soysal