20 Mart 2023 Haftası – Günlük

20 Mart 2023 PAZARTESİ
Ay günün tamamında Balık burcunda olacak. Duygusal yoğunluğun ve paylaşımların fazlasıyla yaşanacağı nitelikte bir gün. Kendimizi bu açıdan etkili bir şekilde ifade etme, duygusal olarak yakın bulduğumuz kişilerle bir arada olma isteğinde olacağız. Anlaşılmak, kabul görmek, desteklenmek ihtiyacında, hassasiyetlerimize özen gösterilmesi beklentisinde olacağız. İlişkiler açısından daha önce bakmadığımız açıdan bakmak, denemediğimizi deneme imkanı bulacağız. Bir seçim aşamasında olduğumuzu düşündüren durumlar yaşanabilir. Hayatımıza dahil olan, ilişkide olacağımız, ikili ya da sosyal alanda ortak paydalara yaratabileceğimiz kişilerden gelebilecek fayda söz konusu olabilir. Eski deneyimlerin bize yol gösterici olması, çıkarılmış derslerin önümüzde rehberlik etmesi iyi olabilir. Önem verdiğimiz başlangıçlar için belki bir miktar sabretmek ve gerçekten atacağımız adımdan emin olup olmadığımızı net görmek iyi olabilir. Ama bu hafta sabredelim demek de pek mantıklı olmaz gibi görünüyor. Zira her ne olursa olsun bir an önce olsun ve hızlıca ilerleyip sonuç elde edelim arzusunda ve dürtüsel bir tepkiselliğin içinde olacağız. Daha fazla otokontrol yalpalayan ve denge bozan, istikrar konusunda güven vermeyen adımların önünde geçecektir.

21 Mart 2023 SALI
Akşam 20:22 de Koç burcunda bir yeniay meydana gelecek. Hızlı başlangıçlar, hareketi ve hızı tetikleyecek her türlü gelişme, cesaret gerektiren girişimler, aksiyon ve motivasyon katan durumlar tetiklenecek bu yeniay ile. Her ay olan yeniaylardan çok daha fazla dürtüsellik verecek. Yeniay öncesi de aslında bu bekletilmiş, bastırılmış aksiyonların bir an evvel alınması için gereken şartları hazırladı. Zincirinden kurtulmuş, kapandan kaçmış bir havaya bürünmediğimiz sürece bu yeniayın katacağı cesaret bazılarımıza çok iyi gelecek.  Özgüven tazeleyecek. Sabırsızlık etme, şartları zorlama, bize fayda sağlayıp sağlamadığını sorgulamadan bir şeyler olsun ya da olasın diye inatlaşma, bazı meseleleri aceleye getirme, tepkisel kararlar verip sert adımlar atma eğiliminde olanlar zarar görmeye de çok yatkın olacak. Ben olumlu taraflarına daha çok bakmayı seçiyorum bu yeniayın. Hayatımda canlılık ve motivasyon yaratacak hamlelerin hazırlığındayım içsel olarak bir süredir. Sanırım onlar için düğmeye basacağım 😊”Hazırlık yapılmış, önü arkası düşünülmüş, hesap edilmiş” kısmı burada önemli nokta.

22 Mart 2023 ÇARŞAMBA
Hız katan ve bir şeyleri çabucak halletmek, konuşmak, ilerletmek isteğinde olacağımız yüksek enerjiler barındıran nitelikte bir gün. Cesaret, özgüven ve kararlılık bugün çok işimize yarayacak. Gerçekten de ilerleme kaydetme şansı verecek. Silkelenme ve neler yapacağımızı ve neler istediğimizi, nelere ihtiyacımız olduğunu fak edip yüksek motivasyonla harekete geçme eğiliminde olacağız. Olaylara, içinde bulunduğumuz duruma uzaktan seyirci kalmak değil de dahil, müdahil olmak, el atmak, karar verip harekete geçmek isteyeceğiz. Haklı olma ve liderlik etme isteği ön plana çıkacak.  Tokuşan egolar da devreye girebilir. Bireysel hedeflere odaklanmak adına güzel bir gün. Ancak bir arada hareket etmeyi gerektiren şeylerde şahsi bakış açısı işleri zora sokabilir. Mücadele, güç ve hırs gerektiren her türlü kişisel çaba için hız katan gelişmelere gebe olacak günün getirdikleri. Akşam saatlerinde normalde cesaret gösteremediğimiz bir konuda kendimizi ortaya koyma ya da birilerine motivasyon katma şansımız var. Eğer harekete geçemediysek ya da hareketimiz destek göremedi ya da anlaşılmadıysa bir miktar motivasyon kaybı yaşanabilir. Er durumda ölçüyü kaçırmamak gereken, herhangi bir adımdan ziyade doğru adımı atıp atmadığımıza bakabilmek kıymetli olacak bugün.

24 Mart 2023 CUMA
Keyifli ve verimli zaman geçirmek için elverişli bir gün.  Kalıcı iş birlikleri, anlaşma ve uzlaşma ortamları, sosyal ve kaliteli zaman geçirme şansı veren ortamlar açısından elverişli bir gün diyebiliriz. Doğada zaman geçirmek, düzen ve denge yaratmak, her ne yaparsak yapalım huzur ve somut bir sonuç gayreti içinde olmak için güzel olabilir.

25 Mart 2023 CUMARTESİ
Uzun ve yorucu Mars İkizler sürecinin yavaş yavaş sonuna geldik. Bugün Mars Yengeç burcuna geçecek. Hem bireysel yaşamlarımızda hem de ülkemizi ilgilendiren konularda önemli ama şu an henüz tam olarak anlayamadığımız gelişmelere gebe bir dönem olacak Mars Yengeç süreci. Özellikle uzun Mars İkizler döneminde perde arkasında başlayan planlar bu dönemde daha da karanlıklara çekilerek ağırlık kazanacak ve daha da yoğunlaşacak. Güvenlik ile alakalı konular gündeme gelebilir. Bugün huzur güven ve denge her zamankinden daha ön planda olacak.

26 Mart 2023 PAZAR
İletişim trafiği ve fiziksel hareket ihtiyacı açısından yoğun bir gün olacak. Sabah saatlerinde engel ve kısıtlar, mecburiyetler, istediğimiz şeye, habere, bilgiye, ortama ulaşmak ile ilgili sorunlar yaşanabilir. Eksikliğini hissettiğimiz şeyler üzücü olabilir. Ancak gün ortası ve sonrasında her şey nispeten daha tatminkar ve akıcı olacak. Bilgi alış verişleri, konuşulması gereken konuların gündeme gelişi, sorunların hatırlatılması ya da çözülmesi adına gündeme gelmesi, kırıcı ifadelerin telafisi, yeni kırgınları tetikleyebilecek ifadeler, cesaret katan konuşmalar gündeme gelebilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.