2022 Yılın Hikayesi

2022 Yılın Hikayesi

AY DÜĞÜMLERİ BOĞA AKREP AKSINDA

18 Ocak 2022 de Ay düğümleri Boğa Akrep aksına geçecek (17 Temmuz 2023 e kadar)

Bu dönemde dengelenmesi gereken konuların hedefinde öncelikle bir miktar geride bırakılması gereken şeyler var. Ne gibi mesela? Krizlerden ve bunlara vesile olacak hayatımızı bile bile zora sokacak hamlelerden kaçınmak önemli olacak.

Bir şeyleri daha iyisini elde etmek ya da daha güvenli ve istikrar veren düzen kurmak adına değiştirmek için ortadan tamamen kaldırmak, ya da yıkıp dökmenin kimseye bir faydasının olmadığını hatırlamak gerekecek.

Bu süreçte hesabını bilmek adına hayatında düzenlemeler yapan, finansal açıdan kendini güvenceye almaya gayret eden, yatırım yapmak, mevcudu korumak, maddesel olanın düzenine ihtiyaç duyan, istikrara aç kişiler göreceğiz etrafta bolca. Hesabını bilmek, ölçüyü tutturmak şart olacak ancak uç noktada tabiri caizse üç kuruşun hesabını yapanlar da olacak. Denge şart.

 • Bulunduğu şartları, ortamı geliştirmek değil de mevut olandan en iyi şekilde yararlanmak adına  daha metodik ve pratik verim artıracak düzenlemeler yapma dönemi olacak bu.
 • Tüketmeye değil de üretime ve tasarrufa hizmet etmesi gereken bir dönem bu.
 • Daha küçük daha işlevsel daha kompakt bir düzen kurmanın faydasını göreceğiz önümüzdeki 1,5 yıl için.
 • Küçülmenin, sadeleşmenin ve sınırları korumanın verdiği güven, huzur kıymetli olacak. Zira istikrar sağlayan şeyler bunlar üzerinden gelecek ve çok daha fazla rağbet görecek.

KAD Boğa burcuna geçişi itibariyle son yıllarda yaşadığımız, hayatın bize getirdiği şeyler ve bizim bu yolculuktaki payımız açısından bir SULH dönemi başlayacak. Daha doğrusu bizim olanla olmayanla barışmamız gerekecek.

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacağına ve şartların biz istesek de istemesek de değişeceğine ya da eskiye dönsün beklentisi kof çıktığına göre, var olan mevcut imkanları daha fazla verime dönüştürmek için neler yapabileceğimize bakmak şart.

Yani sanki her an bir değişiklik olacakmış ve bize asıl istediğimiz tabloyu geri getirecekmiş gibi beklemek bizi huzursuz ediyor ve üstelik de olanı kabullenmek, şartları stabilize etmek konusunda engelliyor. Bu aslında köklenmeyi engelleyen bir durum.

Neye köklenmekten bahsediyorum?

 • Mevcut dünyevi şartlara.

Bu dönemde topraklanmak, sabitlenmek, köklenmek çok fayda sağlayacak.

Nereye?

 • Belki de tercih etmediğimiz arazilere.
 • Asıl bize can veren ortamlardan, alışık olduğumuz düzenden, sabit ve demir attığımız şartlardan farklı olana…

Ne için?

 • Yeni bir düzen yaratmak ve orada yeni kökler salabilmek için.

Bu dönem ulaşamadığımız, elimizden alınmış, uğrunda mücadele edilecek zenginliklere, bizden çalınmış ve bırakamadığımız şeylere hırsla ve inatla takılıp kalmak yerine elimizde olanın bereketini çoğaltmak gerekecek.

 • Paranın, maddenin, sağlam ve garanti altında hissettiren şeylerin, kendi değerimizi ölçme şansı veren ilişkilerin bizdeki değerinin tekrar belirleneceği zamanlar bunlar.
 • Öz değer konusu masaya yatırılacak.
 • Öz değer kavramını oluşturan unsurlar, neye ne kadar zaman ve para harcadığımız, neyi her şeyin üzerinde tutup kaybetmeyi göze alamadığımız konuları sorgulanacak bolca.
 • Bir şeyleri kaybetmemek ya da düzenimizi bozmamak adına neler tahammül ettik acaba şu ana kadar?
 • Tahammül etmek ifadesindeki direnç ve patolojiye rağmen neden kaybetmeyi göze alamadık acaba?
 • Belki de yaşam bize bizim bırakamadıklarımızı elimizden alarak, değiştiremediklerimizi dönüştürerek hizmet ediyordur.
 • Kararlarımızı derinden etkileyen alışkanlık, rutin ve sabitlerimiz bize hangi bedelleri ödetti acaba şimdiye kadar?
 • Şimdi artık ödediğimiz bedellere dertlenmek yerine önümüzdeki maçlara bakma zamanındayız belki de.
 • Korumaya aldığımız şeyler bize ne kadar hizmet etti, ediyor ve edecek bir bakalım bu dönemde…

***Boğa burcunun toprak ve yerküre ile olan bağlantısı aynı zamanda dünyamızı ve dünyamızdaki doğal evren kaynaklarını, canlıları, doğal yaşamın içinden bize gelen canlılık ve verimi, beslenme kaynaklarını ve onların çok daha verimli şekilde değerlendirilmesini, sürdürülebilir enerjiyi, tarımı ve tarıma verilen önemi de gündemin en ilgi çeken konuları haline getirecek. Bizim sonsuzmuş gibi delicesine tükettiğimiz evrenin zenginliği bu dönemde biz ona nasıl davrandıysak o şekilde karşılık verecek. Yüzleştiğimiz karşılık bizi hoşnut etmediyse olumlu değişikliklerin tohumu da atılabilir.

Toprağın ve topraktan gelen verimin, sağlığın, zenginliğin değerini bilen toplumlar için güzel bir dönem olacak bu 1,5 yıl. Bu önemi fark etmek sayesinde atılacak geliştirici adımlar da karşılık verecek. Tam tersinde ise bu kıymetin görülmemesi vesilesi ile toprağın verimini tamamen kaybetmesi ve bu açıdan kıtlığı deneyimleme durumu söz konusu olabilir.

***Boğa burcu aynı zamanda parayı ve onun satın alabildiği şeyleri, para ile olan ilişkimizi de işaret ediyor.

Finansal sektöründeki değişimler, maddeye-paraya bakış açısını, yönetimini ve kaynağın işlenmesini etkileyen gelişmeler yaşanabilir bu 1,5 yıllık süreçte.

***Boğa burcu Venüs yönetiminde güzel olan her şey ile olan bağımızı da anlatıyor aslında. Bu anlamda konuya bakacak olursak aslında hem ilişkilerimiz hem de hayatın güzelliklerini ortaklaşa yaşama şansı veren konular da dikkat çekiyor Ay düğümlerinin bu 1,5 yıllık yolculuğu.

***GAD Akrep geçişi sırasında gücü kötüye kullanma ve bunun üzerinden istediğini her ne pahasına olursa olsun elde etme eğiliminde olan kişileri de göreceğiz bolca. Aslında hırsın nelere mal olduğunu ve insanı neye dönüştürdüğüne şahitlik edeceğiz. Acımasız, gaddar, kendisi de zarar görse bile zarar vermekten çekinmeyenler olacak hayatın bir yerlerinde. Sanki yaşam mücadelesi veriyormuşçasına ölümüne saldıran ve can yakmaktan, kırıp dökmekten, yakıp yıkmaktan, ben öldüysem sen de öl dercesine sevgiden uzaklaşan kişiler ibretlik hikayeler yazacaklar. İntikam hissi, elde etmenin ya da elde ettiği gücü teslim etmek istememenin gayreti, kör inatlaşmalar bize kendimizi huzurlu ve güvende hissettirmeyecek. Tabi ki biz kendi içimizde olması gereken gerçek huzuru yaratamadıysak.

BU GEÇİŞ ÖNCESİNDE YILIN HEMEN BAŞINDA JÜPİTER AD LERİ İLE KARE AÇIDA OLACAK.

BU YOLCULUĞU SIRASINDA AY DÜĞÜMLERİ GEÇEN YILIN HİKAYESİNİ YARATAN SATÜRN URANÜS KARESİNİ TETİKLEYECEK.

11 NİSAN AD LERİN SATÜRN İLE KARE AÇISI KESİNLEŞECEK. EŞ ZAMANLI OLARAK JÜPİTER NEPTÜN KAVUŞUMU DA ETKİLİ OLACAK.

TEMMUZ SONU AĞUSTOS BAŞINDA KAD URANÜS VE MARS KAVUŞUMU YAŞAYACAĞIZ 18 DERECE BOĞA BURCUNDA.

Hem sert rüzgarlar hem de, parayı, para düzenini, ilişkileri, dengeleri, doğayı, tarımı, yerküreyi ilgilendiren değişimler, kırılımlar, kırılım noktasına götüren krizler, düzen değişiklikleri, yeni yapılandırmalar söz konusu olacak bu süreçte.

2021 yılında yaşadığınız ve sizi sallayan, sarsılmış ve sıkışmış hissettiren konulara özellikle dikkatle bakın. Onların çözümü adına zorlaştıran değil de kolaylaştırıcı ve daha işlevsel olan, mevcut şartları en iyi şekilde değerlendirip huzur ve istikrar sağlayacağınız şekilde davranmak gerekiyor. Bu tıkanıklığı açmanın tek çaresi bu. Bu dönemi zorlaştıracak olan şey ise şartları fazlasıyla zorlamak, bir şeyler olsun ya da olmasın diye kör inatlara tutuşmak, değişmemek adına direnmek, değiştirmek adına yıkıp dökmek gibi şeyler. Nasıl her şeyi sulh ile yoluna sokabilirim, hangisi bana içsel olarak daha huzurlu hissettirir, konfor alanımda kalmak yerine daha kaliteli yeni konfor alanları yaratmak için hangi hamleleri yapabilirim diye sormak lazım.

KAD 2023 haziranında Jüpiter ile 3 derece Boğa burcunda kavuşacak.

Yani Ay düğümleri Boğa Akrep aksına geçmeden de çıkmadan da Jüpiter durağına uğrayacak. Boğa Akrep aksından çıktıktan sonra ise Plüton ile kare açı yapacak. Asıl büyük dönüşüm hikayeleri orada yaşanacak. Diyelim. O zaman bir de devamı gelecek diyelim…

JÜPİTER-URANÜS SEKSTİL
(13 Şubat-18 Şubat-22 Şubat 2022)
Bu ikilinin 2010 yılından bu yana tetiklediği değişim rüzgarları için destekleyen bir aşamadayız.
•Bu transit etkisinde orijinal, farklı ve gelişmiş olan her şey her zamankinden daha fazla ilgimizi çekecek.
•Keşfedilmeyi bekleyen yetenekler, yaratıcılık ile alakalı yeni deneyimler tetiklenecek.
•Aklımıza geliveren fikirlere, yeni olana ve alternatif olana dair cazibe artacak.
•Çözüm odaklı ve esnek bakmanın, geniş düşünmenin ve kalıpların dışında yürümenin faydalarını göreceğiz.
•Bilgi, gelişim, deneyim elde etmenin temel taşı olan merak ve harekete geçme enerjisi yerinde olacak. 
•Heyecan ve hareket ihtiyacı, hızlıca çözüm üretme, çabucak gelişim kaydetme beklentimiz de olacak.
•Heyecan dorukta olacak olumlu gördüğümüz adımlar adına.
•Ancak bu heves halinin arkasını doldurmak ve sağlamlaştırmak da gerekecek.
•Desteklenme ve faydaya açık olma hali var bu transit etkisinde.
•Günlük rutin işler, her zaman yaptığımız uğraşlar, hep uyguladığımız yöntemler, hep yürüdüğümüz yollar bize çok tatmin vermeyecek. 
•İşimize yarasa ve istikrar sağlasa bile alışkanlıklarımız monoton ve sıkıcı gelecek.
•Normalde keyif veren şeyler bir şekilde sıradanlaşacak gözümüzde.
•Bu transit bizi kısıtlanmış ve kurallı, kalıplı düşünüp hareket etmekten kurtaracak.
•Tazelenme şansı bulacağız.
•Bıkkın ve belki de kaderine razı ve beraberinde şikayet eden tavırlar değişecek.
•Bizi bulunduğumuz noktadan, problemden, kalıptan çıkmak konusunda engelleyen her şeye karşı isyankar bir tavrımız olacak.
•Genel olarak en çok destekleneceğimiz konular mevcudu değiştirmeye geliştirmeye, tazelemeye ve canlandırmaya hizmet edecek her türlü bilgi, deneyim, eğitim, bağlantı üzerinden gelecek.
•Yeni para kaynakları, yeni iş fırsatları, yeni bir network, yeni deneyimler, yeni altın bilezikler adına değerlendirilebilir.

***Yaklaşık 2 yılda bir yeni bir mücadele konusu başlatan MARS-SATÜRN KAVUŞUMU 5 NİSAN 2022 DE KESİNLEŞECEK.

Bu kavuşum bir çeşit elektriklenmeye, direnç ve mücadele ile yol almamız gereken durumlara sebep oluyor. Çok da hazırlıklı olmadığımız ve mecburen katılmak zorunda kaldığımız bir teste tabi tutulmuşuz veya engelli parkurda ilerlemek durumunda kalmışız hissi veren durumlar gündeme gelebiliyor. 
Yaklaşık 2 yılda bir kesinleşen bu kavuşum tam olarak aslında zorluklarla mücadele ederken takındığımız tavır ve gösterdiğimiz mücadelenin istikrarının sorgulanmasına dikkat çeken bir tetikleyici.  
Kısa süreli bir transit gibi görünse de etkisi ilerleyen yaklaşık 2 yıllık dönemde hayatımızın en çok uğraşmamızı gerektirecek, en çok dirençle ve aksilikle karşılaşacağımız ana başlıkların neler olabileceğine dair fikir veriyor aslında. Bu sebeple  BUGÜNLERDE OLAN YA DA BİR TÜRLÜ OLMADIĞI İÇİN BİZİ UĞRAŞTIRAN VE YORAN KONULARI İYİ OKUYABİLMEK ÖNEMLİ. 

(Daha önce bu ikilinin bir araya geldiği dönemlere bakıp etkileri hakkında fikir sahibi olmak ve sizler üzerindeki etkilerini hatırlamak isterseniz bu iki gezegenin kavuşumuna dair tarihleri geriye dönük olarak paylaşıyorum.
(Mart 1994 )-(Mart 1996)- (Mart-Nisan 1998)- (Nisan 2000)- (Nisan Mayıs 2002)- (Mayıs 2004) – (Haziran 2006)- (Temmuz 2008)- (Temmuz 2010)- (Ağustos 2012)- (Ağustos 2014)- (Ağustos 2016)- (Mart- Nisan 2018)- (31 Mart 2020)

Bu transitin genel etkileri şöyle;

 • Bazı konularda hem harekete geçme isteği hem de ayaklarımızın bir sebepten bizi geriye çekmesi söz konusu olabilir.
 • Gerçek ve kalıcı çözümler üretmek adına mecburen sorumluluk üstlenmemiz ve geciktirdiğimiz düzenlemeler adına inisiyatif almamız gerekebilir.
 • Siz bir şeyler için mücadele ettikçe sanki önünüze set çeken kişiler, durduran olumsuzluklar, inanç ve kararlılık açısından test materyali olabilir.
 • Siz bir şeylere direnç gösterip inatlaştıkça, malumun ilanı bile olsa bir şeyleri geciktirmeye çalıştıkça, mecburen alınması gereken sorumluluklar, realiteyi bir an önce kabul etmenin gerekliliği doğabilir
 • Hayatınızda en çok zorlandığınız, çıkmaz sokaklarda gibi hissettiren konulardan bir çıkış yolu bulmak gerekecektir.
 • Bilgisine sahip olduğumuz şeyleri artık harekete geçirmenin, realize etmenin zamanı için tetikleyici oluyor bu transitler.
 • Karşımızda duran meselenin, bizi yoran kişilerin çetin ceviz olduğunu bilmemize rağmen ilerlememiz gerekir.
 • Zaten altından kalkabilecek gücü de hissederiz. Korku-kaygılarımıza rağmen…
 • Aslında “hadi bakalım” diyen iç sesimizle, “emin misin acaba” diyen aynı anda bize kendini duyurmaya çalışacak. Sıkıntı her ikisini de dikkate almadan duramadığımız için yaşanacak.
 • İnisiyatif almak zorunda kaldığımız bir konuda görüşleri, kararı, sorumlulukları birileriyle paylaşamamanın verdiği baskı nedeniyle sıkışmış hissedebiliriz.
 • Bir sonuç elde etmek, bir mücadeleden galip çıkmak, ilerlemek istediğimiz bir konuda yol almak çaba ve aynı zamanda da sabır gerektirecek.
 • Zaten bunu yaptık ve her şey için doğru zamanın gelmesini beklediysek sabırlar taşabilir ve zamanın doğru olup olmadığına bakmadan harekete geçebiliriz.
 • Ödenecek bedeller canımızı sıkabilir. Bunun için elimizi taşına koymak şart olacak.
 • Harekete geçiren arkasından da “ama” ile başlayan cümlelerle bir şeylerin içimize tam olarak sinmesini engelleyen durumlar yaşanabilir.
 • Daha ileriye gitmek ve belki de çok daha büyük bir adım atmak için bazı küçük ve tecrübe kazandıracak adımlara ihtiyacımız olduğunu fark edebiliriz. 

BU ETKİLER ALTINDA BAŞLAYACAK YA DA GÜNDEME GELECEK İŞ VEYA SORUNLAR KARŞISINDA;
Ne için ve neye karşı bir mücadele verdiğinizi ve asıl hedefinizi aklınızdan çıkarmamaya gayret edin. Karşınızda bir muhalefet ya da direnç kalmasa bile savaşmaya ve de inatlaşmaya devam edebilirsiniz. Gerçekte öyle olmasa bile etrafımızdaki insanlar özellikle bizi kızdırmaya çalışıyor diye düşünebiliriz.
Risk almak için, eğer daha önce üzerinde çalışıp durum değerlendirmesi yapmadıysanız uygun bir zaman olmayabilir.

Sorumluluktan kaçmayan, tedbiri elden bırakmayan ancak adım atılması gereken zamanları da kaçırmayan, hırs öfke ve inatlaşmalara  rağbet etmeyen, kişisel hırsına zeka ve bilgelik katabilen, iyiliğe hizmet edecek şekilde nefsini kontrol edebilen  tecrübelerden fayda sağlayan,  inancını yitirmeyen  başka inançları da anlamaya gayret eden kişilerin zarardan çok fayda göreceği etkiler var gökyüzünde.  

Bugünlerde girişeceğiniz işler ve içinde bulunduğunuz şartlar, durmadan çalışmanızı gerektirse ve en basit işi bile hayatınızın savaşı haline getirseniz bile en azından kendi kendinize kaldığınız zamanlarda ruhunuzu dinlendirmeye, rahatlamaya ve bunları sağlayacak aktivitelere gayret edin.

Bu kez bu transitin hemen arkasından Satürn’ün AD ler ile kare açısı kesinleşecek. Bu da bize bu kez tetiklenen her ne ise onun kadersel niteliğini bir kez daha vurguluyor.

JÜPITER NEPTÜN KAVUŞUM 
(2 Nisan-12 Nisan-17 Nisan 2022)
•Büyük şifa ya da büyük kaos diyor gökyüzü.
•Çok büyük idealler uğruna çıkılacak yeni yolculuklar da söz konusu olabilir tamamen gerçeklikten bizi koparacak illüzyonlara kapılmak da…
•Her durumda soyut ve sanal olan şeylere olan ilginin artacağı çok belli giderek artan dozda.
•Bir hayalin ve büyük bir aldanışın peşinden sürüklenmek mümkün.
•Çok büyük vazgeçiş ve kopuşlar da yaşanabilir.
•İnsanların büyük umutlar bağladığı şeylerin tamamen bir masal olduğunu anlamasına hizmet edebilir bu dönem.
•Ya da tam tersi içine çekildikleri masalın nelere vesile olacağını görememe hali de yaşanabilir.
•Geçen yıl bu transitin etkilerini yorumladığımda olumlu  çalışabileceğini, bunun bir miktar da bizlere bağlı olduğunu anlatmıştım.
•Şimdi zamanı geldiğinde, bir şeylerin o kadar da olumlu ilerlemediğini, toplumsal olarak zorlanmaların dozunun giderek arttığını görüyoruz ne yazık ki 
•O zaman “bize bağlı” kısmında üzerimize düşeni yeteri kadar yapamamış olmanın sonuçları ile yüzleşeceğimizi işaret ediyor gökyüzü.
•Bu dönem gerçeklerden kaçış ya da gerçekleri görememe vesilesi ile kişilerin kendini kurban durumuna düşürmesini sağlayabilir.
•Dolandırılma, kandırılma, aldatılma, zarar görme, terk edilme, destek görememe ve bunların nereden kaynaklandığını ve sonrasında da nelere vesile olacağını görememe riski var.
•Umut vaat ediyor gibi görünen, toz pembe tablolar çizen, gerçek olamayacak kadar güzel görünen, kaçmaması gereken bir fırsat gibi cezbeden şeyler bir çeşit kanma haline vesile olabilir.
•İçine akıl, mantık ve sağduyu katılmamış vicdan, durumuna üzüldüğünüz kişilerden çok daha acınası durumlara sokabilir bizi. 
•Kumar içerikli olan, görünmez ve sanal olan, bağımlılık yaratma ihtimali olan, sizi nasıl olduğunu bile anlamadan içine çekebilecek her türlü cazibe alanından, konusundan biraz uzak durmakta fayda var.
•Bu dönemi faydaya dönüştürmenin en güzel yolu ilham ve yaratıcılık ile uğraşan kişilerin üretkenliklerini artırması üzerinden olabilir.
•Ya da yardımlaşma ve dayanışma adına organize olabilmek ve buna hizmet edecek çabaların içinde olmak iyi gelebilir.
•Maneviyatı yükseltecek, inancı ve çok daha ruhsal olan bilgiyi geliştirecek her türlü çaba için ideal bir dönem olabilir.
•Psikolojiye hizmet eden her şey şifa adına da kullanılabilir tam tersi bir şeyleri ele geçirmeye yönelik art niyetler olarak da ortaya çıkabilir.
•Birilerinin duygusal zafiyetinden, duygusal açlığından, açığından, zayıf noktalarından faydalanıp kendi istediği noktaya getiren ve bir hayal dünyasına sokan, realiteden uzaklaştıran bir zihniyet hem toplumsal alanlarda hem de daha büyük resimde global meselelerde dikkat çekecek.
•Bağımlılıklar ve duygusal çöküntüler vesilesi ile insanların neler yapabildiğini, nelerden vazgeçebildiklerini, nelerden vazgeçmemek adına kendilerini ne durumlara sokabildiklerini göreceğiz ne yazık ki ilerleyen zamanlarda.
•Belki de her şeyin çok iyi olduğuna inandırılmış şekilde zombiler gibi bambaşka bir alemde yaşayanlara şahitlik edeceğiz.
•Matrix filmindeki “mavi hap kırmızı hap sahnesi” sembolik olarak deneyimlenecek bu dönemde bir şekilde.
•Bilgide kalabilmenin, idrakle ve akılla hareket edebilmenin, gerçekliğin farkında olmanın çok kolay olmadığı ama çok önemli olduğu bir sürece giriyoruz velhasıl.

JÜPİTER PLÜTON SEKSTİL

(29 Nisan-4 Mayıs-8 Mayıs 2022)
•Bu ikilinin Nisan 2020 deki hizalanmasının ardından ilk destek dönemi olacak.
•Bu transit birlik halinin, uyumun getireceği gücü, elbirliği etmenin, gerçek dayanışmanın anlam ve önemini işaret ediyor. 
•Genel olarak kişisel hayatlarımızda ve nihayetinde toplumsal olarak, kontrolü ele alabilme ve neler yapabileceğimizi görme, daha doğrusu bunlara yetecek kadar gücü kendimizde hissetme etkisi yaratabilir. 
•Hem dönüşüm hem de arınmaya ihtiyaç duyulan, dejenerasyona uğramış noktaları şifalandırma konusu tetiklenebilir. 
•Değişim yaratacak adımları atmak için gereken motivasyonu sunabilir. 
•Farkındalık artıracak yol ve yöntemler ön plana çıkabilir. 
•Bilinçli hareket edebilme gücü söz konusu olabilir. 
•Hem kendimizi tanımak hem de artı değer katacak aydınlık taraflarımızı gün yüzüne çıkarmak için ihtiyaç duyulan destek yöntemlerden, rehber niteliğinde olan kişilerden, yabancılardan, bilgili ve tecrübeli kişilerden gelecek fayda, eğitim, öğretim ve yabancılarla yapılacak iş birliklerinden gelecek kazanç olarak yorumlanabilir bu transitin etkileri. 
•Cesaret, kararlılık, özgüven, güç, azim; şans ve pozitif bakış açısı ile birleşmiş ve derinlik sağlama her neye yoğunlaşmamız gerekiyorsa o alanda hızlıca yol alma imkanı sunacak bu güzel transit.
•Özgüven eşliğinde belirginleşen bir gücü ele alma arzusu yükselebilir.
•Eğitim, hukuk, yayıncılık, turizm konularında alınacak destekleyici ve dönüştürücü kararlar gündeme gelebilir.
•Miraslar ve bir şeylerin dönüşümü, mal varlıklarının, gayrı menkullerin değişimi üzerinden hedeflenen kazançlar söz konusu olabilir.
•Olumsuz manada ise; israf, kontrolsüz finansal riskler, savurganlık, riskli ve kumar gibi görünen maddi konular üzerinden gelebilecek zararlar da gündem olabilir.
•Dürtüsel ve şartları zorlayan maddi adımlar zarar yazabilir.
•Toplumsal olarak çok fazla etki yaratacak nitelikte bir vefat hadisesi yaşanabilir.

SATÜRN URANÜS KARE (28 Ağustos-23 Ekim 2022)
2021 yılına damgasını vuran bu transitin etkileri 1 Ocak 2022 de bitiyor.
Sonrasında 28 Ağustos-23 Ekim 2022 arasında tekrar gündeme gelecek.
Etkileri, yeni düzenlemeler, mevcut düzenin yürümediğini ya da bu düzeni artık istemediğimizi fark etme ve bunun huzursuzluğunu, gerginliğini yoğun olarak yaşamak ile bağlantılı.
Ya bu yolunda gitmeyeni ya yürüdüğümüz yolu ya da yürüme hız ve şeklimizi değiştireceğiz demiştim bolca.
Alternatif olarak ise bunları gerçekleştirememenin gerginliği yoğun olarak yaşanacak diye de eklemiştim.
Şimdi geriye dönüp baktığınızda 2021 size hangi konuda bunları yaşattı bir gözden geçirin bakalım. Emin olun ben de yapıyorum bunu.
Size kendinizi sıkışmış hissettiren şeylere odaklanın hazır henüz fark etme şansınız varken.
Açı 2022 de tekrar kesinleşmeyecek ancak sonbaharın tamamı bir şekilde aynı stresi bir kez daha hatırlatacak ya da telafi konularını karşımıza getirecek.
“Telafi” kelimesi kulağa daha hoş geliyor.
Yani 2021 de yapmanız gereken ve yapmadığınızı 2022 de de yapsanız geçmiş sayılacaksınız bu dersten.
Ha 2022 de işimiz daha zor mu olur? Evet olabilir.
Her zaman bütünleme finalden streslidir. Olsun bu bir şans diye bakmak lazım konuya.
Kıramadığınız kalıplara bu kez daha esneyerek bakın…
İhtiyaç duyduğunuz asıl düzeni görmezden gelmeyin.
Sizi sınırlayanı aşmanın başka yolları da olabilir.
Özgürlük sizin kendi sınırlarınızın, kalıplarınızın eşiğinde başlıyor. Başkasının duvarları ile sınırlı değil.

 

MERKÜR RETRO:
14 Ocak-4 Şubat 2022- 10 Kova Retro 24 Oğlak direkt
10 Mayıs-3 Haziran 2022- 4 İkizler Retro-26 Boğa direkt
10 Eylül-2 Ekim 2022- 8 Terazi Retro -24 Başak direkt
29 Aralık-18 Ocak 2023- 24 Oğlak Retro -8 Oğlak direkt

VENÜS RETRO
19 Aralık 2021- 26 Oğlak Retro
29 Ocak 2022- 11 Oğlak direkt

MARS RETRO 
30 Ekim 2022- 25 İkizler Retro
12 Ocak 2023- 8 İkizler direkt

JÜPİTER RETRO
28 Temmuz- 8 Koç Retro
24 Kasım 2022- 28 Balık direkt

SATÜRN RETRO
5 Haziran- 25 Kova Retro 
23 Ekim 2022- 18 Kova direkt

Uranüs Retro
18 Ocak 2022 10 Boğa direkt
24 Ağustos 2022 18 Boğa Retro

Neptün Retro
28 Haziran 2022- 25 Balık Retro
 4 Aralık 2022-  22 Balık direkt

Plüton Retro
29 Nisan 2022- 28 Oğlak Retro
9 Ekim 2022- 26 Oğlak direkt 

Dr. Samiye Özbaş Soysal

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.