22 Ağustos 2022 Haftası – Günlük

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

22 Ağustos 2022 PAZARTESİ
Ay Yengeç burcunda olacak. Duygusal ve hassas yaklaşımların ön planda olacağı, sevdiklerimizle bir arada olmayı isteyeceğimiz, kendimizi güvende hissetmeyi tercih edeceğimiz bir gün.  Ailemiz, evimiz, yuvamız, çocuklarımız önceliğimiz olacak bugün. Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri duygularımızı coşkulu bir şekilde ifade etme eğiliminde olacağız. Olumlu ya da olumsuz anlamda. Objektifliğimizi kaybetmiş, olayları kişiselleştirmiş, alınganlık gösteriyor olabiliriz. Söylenen bir söz, yapılan bir konuşma üzerimizde haddinden fazla baskı yaratabilir. Rahat tavırlar tepki çekebilir. Bizim çok hassasiyet gösterdiğimiz durumlarda birileri durumu hiç sahiplenmiyor görünebilir. Bize göre o kadar da anlam yüklenmeyecek bir meseleye de bir başkası haddine fazla anlam yükleyebilir. Etkili konuşmalar yapmak, kendimizi net ve vurucu şekilde ifade etmek için ideal ancak duygusal açıdan kendimizi kontrol edebiliyor olmak şart.

23 Ağustos 2022 SALI
Ay Yengeç burcunda olacak. Günün ilk yarısında alınganlık, kırılganlık eşiği düşmüş ve hassasiyet beklentisi artmış olacak.  Yumuşak karnımıza dokunan, zaten var olan hassasiyetlerimizi kurcalayan durumlarla karşılaşabiliriz. Sıradan gibi görünen meselelerin kronikleşmesi söz konusu olabilir. Geçici çözümler günü kurtarsa da gerçek anlamda rahatlatıcı tesir yaratmayacaktır. Günün ikinci yarısında değişik deneyimlerin farklı çözümlerin, alternatiflerin karşımıza çıkması gibi durumlar söz konusu olabilir. Gündem değiştiren gelişmeler de yaşanabilir. Esnek ve hızlıca yol ve hedef değiştiren olabilmek avantaj sağlayacak. Bugün Güneş Başak burcuna geçecek. Tatil sonrası sonbahar, okul, çalışma düzeni için tekrar hazırlıkların başlayacağı, her açıdan bir şeyleri toparlama, organize etme, işlevsel hale getirme ihtiyacı duyacağımız bir dönem başlıyor. Temizlik, düzen ve planlama zamanı geldi. Herkes hayatının hangi alanında bunlara daha çok ihtiyaç duyuyorsa orada değerlendirecek bu hedefleri.

24 Ağustos 2022 ÇARŞAMBA
Ay 16:05 e kadar Yengeç burcunda ve 12:40 ile bu saat arasında açısız olacak. Sabah saatlerinde duygusal gerginlik, patlayıcı durumlar, tepki vermeden duramayacağımız ortamlar söz konusu olabilir. İnatlaşma halinde ve kendi gücünü, etkisini, kararını kabul ettirme çabası içinde olanlar stres yaratabilir. Gün ortası çok daha ılımlı ve anlayışlı olma şansı veren bir akış söz konusu. Konuşarak anlaşma, kendimizi, istek ve ihtiyaçlarımızı çok daha net ifade etme şansı bulacağız. İkili ve sosyal ilişkilerde bir sorunu çözme, bir anlaşmazlığı giderme, birilerinin derdine deva olma şansı veren etkiler gün ortası ve sonrasında daha çok hissedilecek. Akşam saatlerinde de cesaret gerektiren, hareketlilik katan, motivasyon yükselten gelişmeler yaşanabilir. Özgüven ve kararlılık sergileme, inisiyatif alma adına enerjimiz yerinde olacak.

25 Ağustos 2022 PERŞEMBE
Ay Aslan burcunda olacak. Sabah saatlerinde keyif veren ve olayları olumlu yönde şekillendiren gelişmeler yaşanabilir. Genel olarak beklentilerin yükseldiği, özgüven veren ortam ve durumların içinde olacağımız bir sabah. Bugün her açıdan bizi bir seçim yapmaya iten gelişmeler yaşanabilir. Diğer insanlarla kurduğumuz bağ, ilişki şeklimiz, ilişkide olduğumuz kişiler bir vesile ile gündeme gelecek. İlişkiler açısından oldukça hareketli gündem maddelerimiz var bu hafta. Değişim, heyecan, deneyim ihtiyacı sonradan pişmanlık verecek gelişmelere de vesile olabilir.  Ya da mevcut ilişkilerde her zamankinden daha tepkisel, fevri ve beklenmedik çıkışlar söz konusu olabilir. Maddi açıdan da krizli durumların içinde bulabiliriz kendimizi. Bugün itibariyle haftanın geri kalanında dengede ve uzlaşmacı ilişkiler kurmak çok kolay olmayacak. Hem sorgulayan ve sıkışmış, değişmek zorunda hissettiren, mecburiyetlerin her zamankinden yorucu hissedileceği hem de dengeleri bozan durumlar yaşanabilir.

26 Ağustos 2022 CUMA
Ay Aslan burcunda olacak. Haftanın en gergin günlerinden biri. Sabah saatlerinde beklenmedik olay ve gelişmeler yaşanabilir. Tepkilerin artışı, hiç beklemediğimiz, hazırlıklı olmadığımız, şaşırtıcı durumlar söz konusu olabilir.  Olayların gidişatı kestirmekte zorlanabiliriz. Mecburiyetler yorucu olabilir.  Zamanı yönetmek de kolay olmayacak. Hız kazandırmak istediğimiz işler konusunda gecikmeler yaşanabilir. Otorite kurma savaşı ve buna karşı mücadele eden, isyan eden tavırlar gündeme gelebilir. Bir şeyleri yönetme, organize etme çabasının yanı sıra hesap edilmemiş sonradan ortaya çıkan meseleler de organize ettiğimiz şeylerde aksamalar yaşatabilir. Yapmak istemediklerimizi yapmak, olmak istemediğimiz ortamlarda bulunmak, bir arada olmayı tercih etmediğimiz insanlarla zamanı mekanı paylaşmak durumunda kalabiliriz. İsyankar ve isyanı bastırma çabasında olan taraflar gergin bir ortam yaratabilir.  Ay saat 09:54 sonrasında açısız olacak. Günün geri kalanında bu gerginlik giderek azalacak. Ancak yine de akıcı ve keyfi kolay elde edeceğimiz bir gün değil ☹

Bugün Merkür Terazi burcuna geçecek. Uzlaşmacı bir dil, diplomasi şansı veren konuşma ve görüşmeler, kendimizi net ifade etme şansı veren yaklaşımlar açısından güzel bir süreç olabilir bir sonraki burca geçene kadar. Ancak öncesinde burada bir de retro süreci yaşanacak ☹10 Eylül 2022 de başlayacak olan retro sebebiyle 23 Eylül de Merkür bir kez daha Başak burcuna geri dönecek ve sonrasında 2 Ekim de bitecek retro sonrasında 11 Ekim bir kez daha Terazi burcuna dönecek.  29 Ekim’e kadar da bu burçta kalacak. Retro döneminde ayrıntılara tekrar gireceğiz ancak geçtiğimiz günlerin iletişim sorunları ya da halledilememiş meseleleri bu retro ile bir kez daha bu kez çözmek mecburiyeti ile gündeme gelecek.

27 Ağustos 2022 CUMARTESİ
Ay Başak burcunda olacak. Venüs Uranüs kare, Güneş Mars kare açıda olacak ve bu açılar eşliğinde saat 11:16 da Başak burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bir şeyleri düzenleme, yoluna sokma, çeki düzen verme, planlama ve her şeyi daha işlevsel hale getirecek planlamalar yapma adına destekleyici olabilir. Ancak dengeleri bozan, beklenmedik durumlarla karşılaşma eğilimi veren, ani karar ve hızlıca önünü arkasını, sebebini, sonucunu düşünmeden verilen karar ve atılan adımların ön planda olacağı bu sebeple de tedbirli olmak gereken bir yeniay bu.

Başak burcundaki yeniay, toplum düzeni, sağlık konuları, hizmet sektörü, yiyecek sağlayan ve üreten kaynakları, verim alacağımız iş ve uğraşları, hesap kitap işlerini, deneyip uğraşıp beceri kazanacağımız alanları işaret ediyor. Öğrenme ve öğretme süreci, eğitim konularında da taze başlangıçlar tetiklenebilir. 

28 Ağustos 2022 PAZAR
Ay Başak burcunda olacak. Bir şeyleri düzenlemek, yoluna sokmak, planlamak ile uğraşacağımız bir Pazar günü olacak. Temizlik, değişiklik ve yeni bir düzen yaratmak isteğinde olacağız. Eğlence ve keyif odaklı planların içinde olup aklımız yapılacaklar listesinde kalabilir. Ya da biz değişik bir deneyim yaşamak, farklı planlar yapmak isterken birileri ya da şartlar bizim manevra alanımızı kısıtlayabilir. Yalnız kalmak, anlaşılmamak, istediğimiz değil de mecbur kaldığımız işlerle uğraşmak, bir şeylere zorlanmak, direnç mekanizmalarıyla karşılaşmak gerginlik yaratabilir. Planlar değişebilir. Ya da planları değiştirme çabası muhalefetle karşılaşabilir. Ciddiyetle ele alınması gereken meseleler, saygı sınırlarını korumamız gereken ortamlar, samimiyet yaratmakta zorlandığımız kişiler bugün gündemde olacak.

Yolunda gitmeyen, düzeltilmesi gereken, idareten bir şekilde giden, daha önce sümen altı ettiğimiz, sorun yokmuş gibi davrandığımız konular gündeme gelir. Keyif odaklı şeylerdeki keyfi görmekte, bulup ortaya çıkarmakta zorlanırız. Eleştirel bakış açısının hedefinde ilişkiler ve eşler olacak. Sürekli, düzeltme, kusurlara takılma ve gerçekten de keyif kaçırma ihtimali var.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.