22 Ağustos 2022 Haftasına Dair Notlar

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

PAZARTESİ MERKÜR PLÜTON ÜÇGEN AÇIDA olacak. Konsantrasyon gerektiren işler, etkili ifade becerisi ile yol alacağımız konular için destekleyici olacak.
Olayların ve sözlerin ardındaki derin anlamları görme adına her zamankinden daha çok çaba göstereceğiz.  Araştırma, inceleme gerektiren işlerden verim alabiliriz. Vurucu nitelikteki konuşmalar yapabiliriz. Problem çözme, arka plan nedenleri tespit etme,  bilgiyi etkili şekilde sunma, merak edip sorgulama adına yüksek motivasyonumuz olacak. Israrcı, bir şey olsun ya da olmasın diye baskı yaratan konuşmalardan sakınmak gerekebilir. Genel olarak zihinsel açıdan anlamaya, bilmeye, görmeye açık olacağız.

SALI GÜNÜ GÜNEŞ BAŞAK BURCUNA GEÇECEK. Tatil sonrası sonbahar, okul, çalışma düzeni için tekrar hazırlıkların başlayacağı, her açıdan bir şeyleri toparlama, organize etme, işlevsel hale getirme ihtiyacı duyacağımız bir dönem başlıyor. Temizlik, düzen ve planlama zamanı geldi. Herkes hayatının hangi alanında bunlara daha çok ihtiyaç duyuyorsa orada değerlendirecek bu hedefleri.

ÇARŞAMBA İTİBARİYLE URANÜS RETRO ADINA DURAKTA olacak ve hafta sonu retro süreci başlayacak.  Geciktirilmiş değişim ve yenileşme adımları, daha önce yaratılmış değişimler adına yapılacak revizyonlar gündeme gelebilir bu dönemde. Toplumsal anlamda dengelerin sarsılacağı, kartların yeniden dağıtılacağı, şartların yalpalamaya vesile olacak şekilde değişkenlik göstereceği bir dönem olacak. Özellikle maddesel düzen, doğa olayları, tarım konularında.

ÇARŞAMBA VENÜS KİRON ÜÇGEN, PERŞEMBE VENÜS AD İLE KARE AÇILARI ETKİLİ OLACAK. HAFTA SONU DA VENÜS ÖNCE URANÜS İLE KARE ARDINDAN DA SATÜRN İLE KARŞIT AÇIDA OLACAK. İlişkiler açısından oldukça hareketli gündem maddelerimiz olacak bu hafta. Değişim, heyecan, deneyim ihtiyacı sonradan pişmanlık verecek gelişmelere vesile olabilir.  Ya da mevcut ilişkilerde her zamankinden daha tepkisel, fevri ve beklenmedik çıkışlar söz konusu olabilir. Maddi açıdan da krizli durumların içinde bulabiliriz kendimizi. Hem harcama ve maddesel kararlar hem ilişkiler söz konusu olduğunda hesap edilmemiş olan her şeyden, ani başlangıç ve bitiş kararlarından kaçınmak gereken bir hafta. İlişkilerde bir şeyleri yoluna sokabilecek düzenlemeler için, kadersel nitelikteki gelişmeler için hafta arası çok daha uygun olacak.  Hafta sonu ise çalkantılı ve nerden baksan fazla risk barındırıyor. En çok yakınlaşmak istediklerimiz bizden uzaklaşma ihtiyacını en çok duyanlar olabilir. Ya da olmak istemediğimiz bir yerde, bir arada olmaktan rahatsızlık duyacağımız kişilerle bir arada olabiliriz. Tepki vermeden duramayacağımız şeyler yaşanabilir. Tepki vermesine alışık olmadığımız kişiler kendini hiç tanımadığımız bir yüzle gösterebilir. Sonrasında bize kendimizi yetersiz ve anlaşılmıyor hissettirecek durumlarla karşılaşabiliriz. İkili ve sosyal ilişkiler açısından test niteliğindeki gelişmeler söz konusu olabilir. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

CUMA GÜNÜ MERKÜR TERAZİ BURCUNA GEÇECEK. Uzlaşmacı bir dil, diplomasi şansı veren konuşma ve görüşmeler, kendimizi net ifade etme şansı veren yaklaşımlar açısından güzel bir süreç olabilir bir sonraki burca geçene kadar. Ancak öncesinde burada bir de retro süreci yaşanacak ☹10 Eylül 2022 de başlayacak olan retro sebebiyle 23 Eylül de Merkür bir kez daha Başak burcuna geri dönecek ve sonrasında 2 Ekim de bitecek retro sonrasında 11 Ekim bir kez daha Terazi burcuna dönecek.  29 Ekime kadar da bu burçta kalacak. Retro döneminde ayrıntılara tekrar gireceğiz ancak geçtiğimiz günlerin iletişim sorunları ya da halledilememiş meseleleri bu retro ile bir kez daha bu kez çözmek mecburiyeti ile gündeme gelecek.

Cumartesi Venüs Uranüs kare, Güneş Mars kare açıda olacak ve açılar eşliğinde Başak burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bir şeyleri düzenleme, yoluna sokma, çeki düzen verme, planlama ve her şeyi daha işlevsel hale getirecek planlamalar yapma adına destekleyici bir yeniay. Ancak dengeleri bozan, beklenmedik durumlarla karşılaşma eğilimi veren,  ani karar ve hızlıca önünü arkasını, sebebini, sonucunu düşünmeden verilen karar ve atılan adımların ön planda olacağı bu sebeple de tedbirli olmak gereken bir yeniay bu.

Başak burcundaki yeniay, toplum düzeni, sağlık konuları, hizmet sektörü, yiyecek sağlayan ve üreten kaynakları, verim alacağımız iş ve uğraşları, hesap kitap işlerini, deneyip uğraşıp beceri kazanacağımız alanları işaret ediyor. Öğrenme ve öğretme süreci, eğitim konularında da taze başlangıçlar tetiklenebilir.  Haftanın hemen tamamı başlangıçlar, önemli karar ve adımlar açısından uygun değil. Çarşamba itibariye kapanma fazı, hafta sonu da yeniayın kontrolsüz dengesiz etkileri bir arada olunca önemli karar ve aceleye getirilmiş hamlelerden sakınmak şart bu hafta.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.