23 Ocak 2023 Haftası – Günlük

23 Ocak 2023 PAZARTESİ
Gece saatlerinde kesinleşene Venüs Satürn açısının etkileri ile güne başlıyoruz. Yüzleşmeler, fark edilen şeylerin ağırlığı, kabul edilmesi, ciddiyetle ele alınması, öngörülmesi, çözüm üretilmesi gereken meseleler ve ilişkilerin yarattığı, ucu kenarı, köşesi ilişkilere dayanan sorunlar gündeme gelebilir. Bunun yanında ilişkiler açısından uzun vadeli kararların altına da imza atabiliriz. Sabah saatleri ve günün ilk yarısında bazı gecikmeler, istediğimiz gelişmeleri elde edememe, zamanın istediğimiz hızda akmaması, yapılması gerekenler ve mecburiyet hissi veren şeyler gündemi ağır ve yoğun bir havaya sokabilir. Saat 13.18 ile 20.35 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Balık burcuna geçecek. Günün geri kalanında da duygusal gerginlikler, tepkiler, hırçınlıklar, çatışma ortamı yaratacak ve bizi objektiflikten uzaklaştıracak, hassasiyet göstermemize vesile olacak şeyler yaşanabilir. Tabi ki olmasın diye söylüyorum.

24 Ocak 2023 SALI
Ay günün tamamında Balık burcunda olacak. Sabah saatlerinin gerginliği, duygusal tepkisellik içeren durumları, çatışma ve aceleye getirme telaşları ilerleyen saatlerde yerini daha dengeli bir ortama bırakacak. Gün ortasında iletişim gayet akıcı. Konuşmak, sormak, anlamak, anlatmak, halden anlamak ve kendimizi açıklıkla ifade etmek konusunda motive olacağız. Öğrenme ve bilgi edinme adına şartlar uygun olacak. Günün geri kalanında da yeni deneyimlere açık olacağız. Değişik bir şeylerle uğraşma, mekana, düzene, sorumluluklara bağlı kalmadan bir şeylerle ilgilenme isteğinde olacağız. İmkan bulduysak ne ala. Eğer bulamadıysak duygusal dalgalanmalar ve gerginlik söz konusu olabilir.

25 Ocak 2023 ÇARŞAMBA
Günün ilk yarısında biraz dağınıklık ve karmaşa durumları söz konusu. Her şeyi kontrol etmek, plana uygun ve sistemli yaşamak isteyen kişiler için yorucu bir sabah. Ancak kendimizi bir miktar akışa bırakmanın da faydalarını görebiliriz. Duyguları dile getirmek, yüreğimize kulak vermek, karşımızdaki için de bunu yapabilmek iyi gelecek. Affedici, destekleyici, özverili olmayı gerektiren durumlar yaşanabilir. Tamamen kontrolsüz  ve sınırsız olmadığı sürece bunların faydasını da görebiliriz. Olumlu düşünmenin ve fırsatın ayağımıza gelmesini beklemeyip onu yaratmanın da öyle. Saat 19:11 ile 21:47 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Koç burcuna geçecek. Dinamik ve güç katan olaylar, kişiler ile haşır neşir olacağımız bir akşam olacak.

26 Ocak 2023 PERŞEMBE
Bir şeylere hız kazandırmak, girişimde bulunmak, cesaret gerektiren işlere yönelmek için elverişli bir gün.  İşlerimize hareket katmak ve genel olarak motivasyon artırmak adına gelişmeler yaşanabilir. Günün büyük kısmında enerjimiz ve inisiyatif alıp karar veren yaklaşımlarımız fazla olacak.  Akşam saatlerinde ise iletişim konusunda zorlanacağız. Ağzımızdan çıkanın gönlümüzden geçenle ya da aklımızda olanla bağlantısı kesilebilir. Sert ve empatiden uzak, önünü arkasını düşünmeden, yaralayıcı olma ihtimaline bakmadan sarf edilen sözler can yakıcı olabilir.

27 Ocak 2023 CUMA
Yaralayıcı ifadelerden, kırıcı konuşmalardan, sert eleştirilerden, doğrucu davut hallerden dolayı zarar görme ve zarar verme riski olan bir gün. Gerçekleri söylemenin çok yolu var. Kolayımıza geldiğinde, etkili olayım, sözüm geçsin ve muhalefet edilmesin, karar benden çıksın, karşı tarafa dersini vereyim, istediğime gelsin diye en kırıcı olanını seçmek ilişkilerimize zarar verebilir. Üstelik de hem ikili hem de sosyal ilişkilerimiz açısından her zamankinden daha hassas olacağımız bir döneme girmişken. Akşam saatlerinde şartları fazlasıyla zorlamak, olanla olmayanla inatlaşmak, direnç halinde olmak gerginlik sebebi olabilir.  

28 Ocak 2023 CUMARTESİ
Dengede, güvende hissetmek isteyeceğimiz bir gün. Sabah saatlerinde buna dair şartlar uygun olacak. Keyifli planlar, hoş sohbet ortamlar, çözümcül yaklaşımlar için uygun bir sabah. Akşam saatlerine alışık olmadığımız bir şeylerle karşılaşma, yeni bir deneyim ile karşı karşıya kalma durumu söz konusu olabilir.

29 Ocak 2023 PAZAR
Şaşırtıcı ve plansız gelişmeler ile başlayabilir Pazar günü. Farklı olana kendimizi açmak, yeni şeyler üretmek, fikirler ortaya koymak, yeni kararlar almak, değişimi tetiklemek adına yapılacak şeyler her zamankinden daha cazip gelebilir. Günün genelinde keyif, konfor ve verimlilik ön planda olacak. Ve akşam saatlerinde bu açıdan kendimizi yormadan, bir şeyleri akışına bırakmanın esnekliği ile, kabullenici olmanın rahatlığı ile keyifli vakit geçirme şansımız artmış olacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.