25 Nisan 2022 Haftasına Dair Notlar

25 Nisan 2022 Haftasına Dair Notlar

Haftanın yorumlarını izlemek için youtube kanalıma beklerim.
Okumayı tercih edenler için de yorumlar aşağıda.

Yılın ilk tutulmasını yaşayacağımız bir haftaya giriyoruz. Cumartesi günü 10 derece Boğa burcunda bir Güneş tutulması yaşayacağız. Ekonomik düzeni, finansal gelişmeleri, yerleşik düzeni, tarım ve bununla bağlantılı olan konuları ilgilendiren değişim, yenilenme, yeni karar ve düzenler ile ilgili adımları tetikleyecek. Hızlıca hayata geçmesini beklediğimiz ve bunun yanında istikrar ve kalıcılık içeren çözümlere dair beklentinin de yüksek olacağı bir etki yaratacak. Sorumluluk alma teması ve otoriteden beklentiler yüksek olacak. Birilerinin bir an evvel elini taşın altına koyması da sorumluluk almayanların yerine bir başkasının ya da belki de asıl beklenti halinde olan tarafın sorumlu davranış sergilemesi, uzun vadeye hizmet edecek, huzur, güven ve verim sağlayacak alternatif aksiyonu alması gerekecek. Bunu bireysel anlamda da düşünebiliriz. Toplumsal meselelerde de.

Tüm dünyayı pandemi ve ardından savaş gündem maddeleri ile birlikte etkileyen, halka halka dağılım gösteren ve temel dünyevi ihtiyaçların temin edilmesine hizmet eden, doğal kaynaklar, tarım ve gıda üretimi, bunlara ulaşma imkanı, temin etmeyi gerektiren rezervin varlığı, maddesel düzenler konuları artık olabildiğince hızlı çözüm üretmeyi gerektiren noktaya geldi. Bıçak kemiğe dayandı diyor gökyüzü. Beklenmedik aksiyonlar, tepkilerin artışı, alternatiflerin arayışı, çabuk sonuç alma beklentisi fazla olacak. Kısıtlamalardan ve sınırlı olma halinden, güvensizlik tablosundan, istikrar ve huzur vermeyen, veremeyecek gibi görünen hikayelerin içinden bir an önce çıkma isteği kontrolsüz şekilde tetiklenecek. Bilinçsizce sırf hareket etmiş olmak adına ya da bir hırs ve sabırsızlıkla atılan adımlar sonradan bedel de ödetebilir. Velhasıl bu tutulma ile tetiklenen konular, atılan adımlar, niyet edilen hedefler için ilk ihtiyacı ve temel beklentiyi hatırlamak ve hatırlatmak gerekiyor. Huzur, güven, denge, finansal güvence gibi temel ihtiyaçların karşılanması ve bunların istikrar veren nitelikteki değişimi… Ha bir de sorumlu davranış gerekliliği diye not alalım buraya. Aksi takdirde düzenin tamamen değişmesi ve tepkisel davranmanın, düşünmenin  vesile olacağı dengeleri sağlayan değil de bozan olaylar tetiklenebilir. Ülkemiz açısından konunun muhalefetteki yeni yapılanmalarla ilgili, ülken yönetimi, meclis düzeni ve gelecek için yeni şekillenmeler ile bağlantısı var tutulmanın. her açıdan ülke yönetimini ve buna talip olan her kesimi ilgilendiren şaşırtıcı, merak uyandıran, dikkat çeken,  taşlatın yerinden oynadığı, kağıtların yeniden dağıtıldığı gelişmeler tetikleniyor bu Güneş tutulması ile birlikte.

Bu hafta Merkür’ün Jüpiter ve Neptün ile yapacağı olumlu açılarla haftaya başlıyoruz. Yapıcı ve iyileştirici bir iletişim tarzı ve bakış açısı ile önceki günlerde ve hafta sonunda sarpa sarmış gibi görünen konular çözüm üretme şansı bulacağız özellikle haftanın ilk yarısında. Çarşamba günü Venüs Neptün kavuşumu da ilişkileri şifalandırma, affedicilik, gereken fedakarlıkları yapabilme hali gibi şeyleri destekleyecek. Haftanın ilk üç günü için şunları söyleyebiliriz.

 • Olaylara pozitif tarafından bakma ve çözüm odaklı düşünme eğiliminde olacağız.
 • İyi niyetli yaklaşımlar tüm iletişimler konularında anahtar vazifesi görecek. Olaylara daha geniş açıdan bakabilme, geliştirici ve akıcı yeni fikirler üretme şansımız da olacak.
 • Özellikle fikirsel fırsatlar, seyahat içerikli ve ticari açıdan gelişmeler, bilgimizi ve tecrübemizi artırmaya yönelik imkanlar çıkabilir karşımıza.
 • İşlerimizi geliştirme adına teklifler, ticari girişim fırsatları da gündeme gelebilir.
 • Fırsatları görme, duyma, yakalama ve etkin bir biçimde kullanma eğiliminde olacağız.
 • Büyük düşünceler ve büyük sözler var havada. Arkasını doldurabilmek, somutlaşacak olanlara rağbet etmek, gerçeklikten çok da fazla uzaklaşmamak şart. Her türlü pozitif bakmayı kolaylaştıran etkiler altında olacağız.
 • Uzlaşmaya yönelik konuşma ve görüşmeler, uyum ve iş birliği yaratacak, esneklik görmeyi beklediğimiz şeyler akıcı olacak.
 • Ya da tam tersi normalde esneklik gösteremediğimiz için yol alamadığımız konular her zamankinden daha olağan ve kabul edilebilir görünecek gözümüze.
 • Bunun yanında tüm ikili ve sosyal ilişkilerde gösterilecek fedakarlıklar, bağışlayıcılık, esneklik ve samimiyet hakim olacak. Duygusallıkta artış, anlaşılmayı ve hoş görülmeyi isteme durumu söz konusu olacak.
 • Sanatsal konularda, yaratıcılık, ilham ve sezgisellik gerektiren iş ve uğraşlar açısından da güzel etkiler var.
 • Maddi dünyaya dair, salt maddesel düşünmeyi ve somut sonuçlara yönelik realitede kalıp hareket etmeyi gerektiren işlerde biraz dağılabiliriz. Yanılgı ve aldanma payı artacak. Finansal kararlar riskli olabilir.
 • Dünyevi hesapların peşinde gitmek için değil de içimizden gelen duyguları açıklıkla ifade edeceğimiz bir yol bulmak için daha uygun etkiler var.

Perşembe günü Merkür Plüton üçgeni etkili olacak.

 • Kararlılık, fikrimizi bir şekilde sunma ve kabul ettirme ihtiyacı var.
 • Etki bırakmak, ikna etmek çabasında olacağız. Neye inandık ve olsun istiyorsak ısrar edeceğiz. Eğilim bu yönde olacak.
 • Düşünce ve hedeflerimizi net ve vurgulu şekilde ifade edeceğiz.
 • Bireysel bakış açıları ile hareket etmek bugünü ekstra stresli hale getirebilir.
 • Bir şeyleri zorla empoze eden yaklaşımlardan kaçınmak şart.
 • Manipülatif konuşmalar da yorucu olabilir.

Cuma günü Plüton 8 Ekim 2022 ye kadar devam edecek geri hareketine başlayacak. Uzun soluklu bu dönemleri diğer gökyüzü etkilerinin de destekleyeceği zamanlarda olumlu anlamda değerlendirebiliriz.

Nasıl değerlendirebiliriz bu dönemi:
Karanlık taraflarımızla ve bizi yöneten temel duygu kalıplarımızla yüzleşmek için çok uygun olabilir.
Gizli motivasyon araçlarımız, güç, otorite, hırs, tutku, intikam gibi şeylerle mücadele etmek ve bunların bize getirdiklerinin yanında aslında neler neler götürdüklerini fark etme fırsatları olabilir.
Eskiden üzerimizde yıkıcı, yıpratıcı, kayıplar yaratan, zarara uğratan şekilde etki etmiş deneyimlerin aslında nelere hizmet ettiğini, bizi ne şekilde değiştirdiğini ve olgunlaştırdığını görebilme imkanı olabilir. Bunlara vesile olan yeni bir deneyim anıların tazelenmesine vesile olabilir.
Yüz yüze gelmekten deli gibi korktuğumuz, ölümle birmiş gibi gördüğümüz temalar bu süreçte aşılmak zorunda kalınabilir.
Bir takım kırılma noktalarının yaşanması söz konusu olabilir.
Sağlığa, fiziksel, ruhsal ve mental olarak şifaya hizmet edecek her tülü araçtan fayda almak için elverişli bir dönem olabilir.
Diyetimizi yeniden düzenlemek, meditasyon v.b. çalışmalar, psikoterapiler, alternatif terapiler, danışmanlıklar, tedavi planları açısından yolunda gitmeyeni rayına sokmak için elverişli olabilir.

Hafta sonu Güneş tutulması ile birlikte aynı zamanda Venüs Jüpiter kavuşumu ve Venüs Plüton sekstilini de deneyimleyeceğiz. Aslında Venüs bir sonraki hafta kesinleşecek Jüpiter Plüton sekstilini çalıştıracak.

Birlik halinin, uyumun getireceği gücü, elbirliği etmenin, gerçek dayanışmanın anlam ve önemini işaret ediyor Jüpiter Plüton sesktili. Genel olarak kişisel hayatlarımızda ve nihayetinde toplumsal olarak neler yapabileceğimizi görme, daha doğrusu bunlara yetecek kadar gücü kendimizde hissetme etkisi yaratabilir. Hem dönüşümün hem de arınmaya ihtiyaç duyulan, dejenerasyona uğramış noktaları şifalandırma konusu çalışabilir. Değişim yaratacak adımları atmak için gereken motivasyonu sunabilir. Farkındalık artıracak yol ve yöntemler ön plana çıkabilir. Bilinçli hareket edebilme gücü söz konusu olabilir. Hem kendimizi tanımak hem de artı değer katacak aydınlık taraflarımızı gün yüzüne çıkarmak için ihtiyaç duyulan deneyimler karşımıza çıkabilir. Rehber niteliğinde olan kişilerden, yabancılardan, bilgili ve tecrübeli kişilerden gelecek fayda, eğitim, öğretim ve yabancılarla yapılacak iş birliklerinden gelecek kazanç olarak yorumlanabilir bu transitin etkileri. 
Hafta sonu bu etkileri sağlayacak şekilde güçlü ilişkiler ve iş birlikleri açısından fırsatlar sunabilir bize. İlişkileri güçlendirip derinleştirme ya da ilişkiler yoluyla güçlenme etkisi var. Olaya yüzeysel ve riskler açısından bakacak olursak, aşırı sahiplenici, kuşkucu ve baskıcı bir iletişim tarzı söz konusu olabilir.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_felhttps://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.