25 Temmuz 2022 Haftasına Dair Notlar

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

Bu hafta 5 DERECE ASLAN BURCUNDA BİR YENİAY olacak. Potansiyelleri ortaya koymak için atılacak adımları, inisiyatif alan kararları, yönetimi, yönetim kararlarını tetikleyen bir yeniay bu.  Yeniay sonrası Ay’ın ilk açısı Jüpiter ile üçgen olacak. Kendiliğinden akan gelişmeleri işaret ediyor bu. Ama bunun yanında bu akıcılık, ölçüsüz bir iyimserlikle bir araya geldiğinde ölçüsüz adımlara da vesile olabilir. Zira bu yeniay haritasında Merkür’ün Mars-Uranüs ve Satürn ile açıları, Mars Uranüs ve KAD kavuşumunun etkileri aktif olarak etkili. Yani riskli kararlar, kontrolsüz durumlar ve tepkisel, fevri adımların riskini barındıran bir yeniay bizi bekliyor. Beklenmedik haberler, sürprizli ve şaşırtıcı haber niteliği taşıyan gelişmeler, anlamakta zorlanacağımız ve nereden kaynaklandığını sorgulayacağımız şeylerin ilan edilmesi, tepki çeken ya da bir tepki sonucu olarak açıklamalar, konuşmalar, kararlar bu yeniayın gündem maddeleri olacak.

Haftanın ilk günü VENÜS JÜPİTER KARE AÇISI etkili olacak. Bu transit etkisinde her açıdan müsriflik ve kolaya kaçan tavırlar dikkat çekecek. Ve JÜPİTER bu açının hemen arkasından 24 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek GERİ HAREKETİNE BAŞLAYACAK. Bu süreçte Koç burcunda başlayacak olan retro 28 Ekim sonrasında Balık burcuna dönecek. Düz hareketine başladıktan sonra 20 Aralık 2022 de tekrar Koç burcuna geçecek. Jüpiter ile ilgili konularda yani yabancılar, yurtdışı, seyahatler, eğitim öğretim ile alakalı konular, bilgiye ulaşma kaynakları, ulaşım araçları özellikle de hava yolu ile alakalı olanlar, finansal meseleler açısından aksama ve gecikmeler, yeniden düzenleme ve gözden geçirme ihtiyacı veren şeyler söz konusu olabilir.

Salı günü MERKÜR MARS KARE AÇISI etkili olacak. Perşembe günü de MERKÜR URANÜS KARE açıda olacak. Hafta sonu da MERKÜR SATÜRN KARŞIT AÇIDA, VENÜS KİRON KARE AÇIDA olacak.
Haftanın neredeyse tamamında uzlaşma ve iletişim kurup anlaşabilme kapıları kapalı olacak. Çatışma, kışkırtma, sataşma, agresyon, tepkisellik hakim olacak haftanın büyük kısmında. Tartışmaların fitilini ateşleyen, kavgaya çanak tutan, damarımıza basan, tepki göstermeden duramayacağımız, seslerin yükselmeye çok müsait olacağı, herkesin her şeye verilecek bir cevabının olacağı, haklı olma telaşının hırsa ve gözleri kör eden bir inatlaşmaya dönüşebileceği, sen görürsünlerin havada uçuşacağı bir hafta bizi bekliyor. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊 Konu ile ilgili daha ayrıntılı yorumları Youtube kanalımdan Sevgili Yekbun Soyaslan ile hazırladığımız videodan izleyebilirsiniz.

Pazar günü Uranüs KAD kavuşumu da kesinleşecek ve ardından Mars KAD ve Mars Uranüs kavuşumu sonraki haftanın başında kesinleşecek. Bu yılın en önemli üçlemelerinden biri için geri sayım başladı.  Detaylar hem Youtube kanalımda hem de sene başında paylaştığım 2022 yılın hikayesi yorumlarımda. Hatırlayatım:

 “””TEMMUZ SONU AĞUSTOS BAŞINDA KAD URANÜS VE MARS KAVUŞUMU YAŞAYACAĞIZ 18 DERECE BOĞA BURCUNDA. Hem sert rüzgarlar hem de, parayı, para düzenini, ilişkileri, dengeleri, doğayı, tarımı, yerküreyi ilgilendiren değişimler, kırılımlar, kırılım noktasına götüren krizler, düzen değişiklikleri, yeni yapılandırmalar söz konusu olacak bu süreçte. 2021 yılında yaşadığınız ve sizi sallayan, sarsılmış ve sıkışmış hissettiren konulara özellikle dikkatle bakın. Onların çözümü adına zorlaştıran değil de kolaylaştırıcı ve daha işlevsel olan, mevcut şartları en iyi şekilde değerlendirip huzur ve istikrar sağlayacağınız şekilde davranmak gerekiyor. Bu tıkanıklığı açmanın tek çaresi bu. Bu dönemi zorlaştıracak olan şey ise şartları fazlasıyla zorlamak, bir şeyler olsun ya da olmasın diye kör inatlara tutuşmak, değişmemek adına direnmek, değiştirmek adına yıkıp dökmek gibi şeyler. Nasıl her şeyi sulh ile yoluna sokabilirim, hangisi bana içsel olarak daha huzurlu hissettirir, konfor alanımda kalmak yerine daha kaliteli yeni konfor alanları yaratmak için hangi hamleleri yapabilirim diye sormak lazım.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.