27 Mart 2023 Haftası – Günlük

27 Mart 2023 PAZARTESİ
Güzel bir gün ile haftaya başlıyoruz.  Öğrenme ve bilgiyi paylaşıp çoğaltma, iletişim halinde olacağımız işlere odaklanma, konuşarak halledilecek meseleleri kolaylaştırma, genel olarak kolaylaştıran bir iletişim ile işlerimizi yoluna sokma şansı veren bir gün olacak. Günün nerdeyse tamamı  önemli konuşma ve görüşmeler için, bilgiyi işe yarar bir şekilde kullanmak, merak edip araştırmak, sorgulamak, cevaplar aramak, öğrendiğimizi uygulamak, pratik çözümler üretmek için uygun olacak. Zihinsel her türlü aktiviteyi destekleyen bu etkileri değerlendirelim o zaman.

28 Mart 2023 SALI
Günün ilk yarısı biraz dağınıklık içerse de devamı oldukça hareketli, hızlı ve toparlayıcı gelişmelere gebe olacak. Ay bu hafat etkili olan Mars Satürn üçgenini tetikleyecek ve Merkür Jüpiter kavuşumu kesinleşecek gün içinde. Öğleden sonrasında gerginlikler söz konusu bir miktar ama yine de enerjimiz bir şeylere odaklamak, hedef odaklı hareket edebilmek için ideal zamanlar olacak. Bugün itibariyle hafta sonuna kadar önemli olan şeyler şöyle:

Önemli projelere adım atmak, uzun vadeli gayretler için niyet ortaya koymak adına güzel olabilir. Gerçek, gerçekliğe uygun, somut hedefi olan, kararlılık ve istikrar isteyen, bunu yapabileceğimiz her türlü plan için tetikleyici bir etki olacak bu. Bu arada niyetin ne olduğuna bağlı olarak sonuçları da değişkenlik gösterebilir. Bu etkiler altında art niyetli ya da kendine fayda başkasına zarar vermesini önemsemeyenlerin de bu hedeflerini sağlam bir başarıya ulaştırmaları açısından tetikleyici olabilir. Planlı ve zarar verici bir hareketin başlangıcı da olabilir ne yazık ki.  Biz ilk kısmında kalalım ama ikinci kısımdaki risklere karşı da gözü açık ve tedbirli olalım o zaman 😊

29 Mart 2023 ÇARŞAMBA
Aile, sevdiklerimiz, yuvamız, memleket meseleleri günün gündemini oluşturacak. Duygusal hassasiyetler artmış ve hissi tepkiler ve yaklaşımlar söz konusu olacak. Sabah saatlerinin gerginliği öğleden sonra giderek azalacak. Kırıcı durumlar, kırıcı konuşmalar, yaralayıcı hadiseler, kırgınlıkların sebebini konuşulması, telafi edilmesi ya da tekrar depreşmesi adına dikkat ekecek. Beklenmedik gelişmeler de söz konusu olabilir. Alternatif çözümler, esnek bakmayı becerebilmişsek problemlerin çıkış kapısı önümüzde olacak.

30 Mart 2023 PERŞEMBE
Sabah saatlerinde boş konuşmalar, büyük vaatler, yüksek tepkiler, karşımızdakini hafife alan ya da söyleneni olduğundan büyük algılayan yaklaşımlar havada uçuşacak. Ancak günün ikinci yarısında çok daha dengeleyici ve akışta olmayı sağlayan gelişmeler yaşanacak. Ancak genel olarak hem duygusal gerekçeler, hem de sezgiler biraz yoğun çalışacak gün boyunca. Doğruyu yanlışı, gerçek ve farazi olanı birbirinden ayırmak da güç olacak. Bir şeyleri netleştirmenin, ayakları yere basar ve hedef odaklı hale getirmenin tek çaresi bu ayrımı düzgün yapmak olacak. Mars Satürn üçgeni hakkındaki yorumlarımı da buraya tekrar ekleyelim o zaman: “Önemli projelere adım atmak, uzun vadeli gayretler için niyet ortaya koymak adına güzel olabilir. Gerçek, gerçekliğe uygun, somut hedefi olan, kararlılık ve istikrar isteyen, bunu yapabileceğimiz her türlü plan için tetikleyici bir etki olacak bu. Bu arada niyetin ne olduğuna bağlı olarak sonuçları da değişkenlik gösterebilir. Bu etkiler altında art niyetli ya da kendine fayda başkasına zarar vermesini önemsemeyenlerin de bu hedeflerini sağlam bir başarıya ulaştırmaları açısından tetikleyici olabilir. Planlı ve zarar verici bir hareketin başlangıcı da olabilir ne yazık ki.  Biz ilk kısmında kalalım ama ikinci kısımdaki risklere karşı da gözü açık ve tedbirli olalım o zaman 😊”

31 Mart 2023 CUMA
Gergin bir sabaha uyanıyoruz. Günün hemen tamamında kendi alanımız, kendi kararımız, kendi önceliklerimiz ön planda olsun isteyeceğiz. Ne istiyorsak ona zaman ayırmak ihtiyacında olacağız. Bir başkası bize ne yapacağımızı söylemesin diye direnç göstereceğiz. İnisiyatif alan, kararlı, ne istediğini bilen, içinde bulunduğu durumu yöneten tavırlar prim yapacak. Özerk alanların, kısıtlayıcı olmayan ortamların, başına buyruk hallerin ihtiyacı fazla olacak bugün. Değişimi, heyecanı yaratmaya yönelik fırsatlar çıkacak karşımıza, tebdili mekan mahiyetinde olan her şey her zamankinden cazip gelecek. Akşam saatleri çok daha iletişime işbirliğine, dengeye ve hatta keyifli ve sosyal bir zaman dilimi yaratmaya yatkın olacağız.

1 Nisan 2023 CUMARTESİ
Günün ilk yarısı ve gün ortasında değişkenlik, hırçınlık, tepkisellik, egosal gerginlikler yaşanabilir. İkili ve sosyal ortamlarda sanki herkes kendi alanını genişletmeye ve diğerlerini kapsamaya çalışacak. Plan değişiklikleri ve beklenmedik haber, gelişme ve tepkiler de cabası. İç huzuru yaratmaya hizmet eden şartlar yok ne yazık ki. Belki bunu sağlayacak motivasyon bile bulamayabiliriz. Önce öğleden sonra ve akşam saatlerinde çok daha geliştiren, besleyen, büyüten, var olanı değerlendirme şansı, potansiyeli ortaya koyma şansı veren ortamlar bulacağız. Kendimizi, yeteneklerimizi, niyet ve kararlarımızı dolu dolu ifade edebilmek ve hatta dahasını da yaratabilmek için imkan doğabilir.

2 Nisan 2023 PAZAR
Sabah saatlerinde ve günün ilk yarısında netlik elde etmekte zorlanabiliriz ancak bilgi alıp verme süreçleri, iletişimin akıcılığı açısından verimli olacak. Öğleden sonra giderek artan dozda kaygılar tetiklenecek. Engel, gecikme ve sorunlar ile mücadele etme zorunluluğu doğabilir. Ya da olan ya da bir türlü olamayan şeyler motivasyon eksiltebilir.  Olumsuzluklara fazlasıyla takılma ya da her şeyin olumsuz olacağına dair yargılar sebebiyle fazlasıyla gerilme hali söz konusu olabilir. Sorumluluk, mecburiyet dediğimiz şeyler haddinden fazla yıpratıcı olabilir. Duygusal bir baskı ya da suçluluk duygusu gibi şeyler bizi durdurabilir. Durmak ve beklemek zorunda kaldığımız, gecikmeli olan şeyler endişe yaratabilir. Akşamın ilerleyen saatlerinde var olan her şey çok daha hız kazanacak.  İlerleme kaydetmek istediğimiz konularda hareket tetiklenecek.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.