28 Kasım 2022 Haftasına Dair Notlar

Hafta başında Mars Satürn üçgen açısı etkili olacak. Mars geri hareketi başlamadan önce Eylül sonunda bu açıyı daha önce yaşamıştık. Retro sonrasında da Mart sonunda bir kez daha kesinleşecek. Enerjimizi ve gücümüzü doğru amaçlara yönlendirme eğiliminde olabiliriz. Soğukkanlılıkla bir şeyleri yoluna sokup hız kazandırma, uzun vadeli düşünüp ona yönelik çözümler üretme, planlı ve organize hareket edebilme sayesinde bir şeyleri somut kazanca dönüştürme şansı bulabiliriz. Zaten üzerinde çalışılmış ve bir aşamaya getirilmiş şeyler için harekete geçiren bir etki olabilir. Buna hizmet eden konuşma ve görüşmeler, teklifler, buluşmalar, planlar gündeme gelebilir. Şimdiye kadar sabrı gösterilen şeyler için artık harekete geçmenin kararı, kararlılığı, gerginliği de yaşanabilir. Çok uğraştırıcı bulduğumuz bu nedenle de göze alamadığımız şeyler için gereken cesareti bulabiliriz. Özellikle de yarım kalmış ya da bir şekilde gecikmiş, önceden de hareketlenmiş ve sonradan durmuş planlar, hedefler gündeme gelebilir. İnce eleyip sık dokuduğumuz şeyler için hareketlenme zamanı olabilir. Elimizdekilerin yetip yetmeyeceğine bakıp hareket edemediğimiz şeyler için hareket bir vesile ile kendiliğinden tetiklenebilir. Bir şekilde organizasyon içeren bir tema var bugünlerde. Bu somut faydaya dönüşecek bir organizasyon da olabilir tam tersine kötülük içeren nitelikte ve kendiliğinden çalışan bir organizasyon da. Zamanın iyi yönetilmesi, sorumluluk bilinci ile hareket edebilmek, geleceği sağlamlaştıracak adımları hedeflemek gerekiyor bugünlerde yaşanan hikayelerde.
Bu günlerde yaşanan olayların 2022 Nisan başlarında tohumu atılan olaylarla da bir bağlantısı var. Direkt ya da dolaylı olarak.  Kendiliğinden yaşanan bir düzenleme, yeni bir aşamaya geçme ya da olayın devamı niteliğinde şeyler söz konusu.

Salı günü Merkür Mars karşıt açısı Salı ve Çarşamba günlerinde de Merkür Satürn sekstili etkili olacak. Merkür ve Venüs, Mars Satürn üçgenini tetikleyecek. Perşembe Cuma günlerinde Merkür Neptün karesi  hafta sonu da Venüs Neptün karesi etkili olacak.

Genel olarak hem finansal konularda, hem ilişkiler açısından hem de alınan kararlar ve yapılan konuşmalar, verilen beyanlar, edilen tekliflerde aceleye getiren değil de sağlamlık, kalıcılık, somut sonuç ve gerçekçi bir düzenleme, hedef sağlayan nitelikte olanlara niyet etmek gerekecek. Yanlış anlama, anlaşılma, fevri kararlar alma, tepkiler verme, yanılma, gerçekleri görmekte ve objektif hareket etmekte zorlanma durumları söz konusu olacak haftanın çoğunluğunda ancak özellikle ikinci yarısında. Daha önce göremediğimiz yanıldığımızı gecikmeli olarak fark ettiğimiz durumlarla da karşılaşabiliriz.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.