29 Mayıs 2023 Haftası – Günlük

29 Mayıs 2023 PAZARTESİ
Ay haftanın ilk gününde saat 17:50 ye kadar Başak burcunda olacak. Saat 12:45 ile bu saat arasında da açısız. Genel olarak akşam saatlerine kadar dağınıklık, karmaşa, belirsizlik ve kontrol edemediğimiz şeylerin öngörülemezliği sebebiyle yorucu olacak. Aynı anda pek çok şeye yetme çabası ya da hiçbir şey yapmama motivasyonsuzluğu söz konusu olabilir. Bırak dağınık kalsın ruh hali sebebiyle bir şeylere dair inanç düşebilir. Çabaların karşılığını alamama, çok çaba sarf edip havanda su dövüyor gibi hissetme, yanılgılar, aldanma ve aldatılma hikayeleri, genel olarak beklentilerin yeteri kadar karşılanmamasının küskünlüğü yaşanabilir. Bekleyip hiç alamamak da, büyük beklentilerin küçük kazançlarla sonuçlanması da benzer etki yaratacak. Saat 17:50 sonrasında  ise iyi ilişkiler, iş ve güç birlikleri, anlaşma zeminleri yaratmak için elverişli olacak. Kara ve kasvetli bulutların, kaygı ve endişe tohumlarının, karamsarlığın pençesinden hızlıca kurtulmak iyi gelecek. Aksi durumda pozitif yönleri, şansı, yeniliğin, değişimin ayak seslerini algılamakta zorlanabiliriz.
Bazen bir kapı kendiliğinden açılır. Giren için de çıkan için de…
Bazen bazı kapılar kapanmadan diğerleri açılmamak üzere ayarlı gibidir. Giren için de çıkan için de…
Bazen de kapandı dediğimiz bir kapı aslında tamamlanmışlıkları yaratmak adına geçişi durduruyordur. Halledilmesi gereken meseleler var henüz çıkamazsın diye birilerine bedel ödetiyor birilerini de geçici bir şekilde tutuyordur. Trafik ışıkları misali…

30 Mayıs 2023 SALI
Akıcı ve işleri kolaylaştıran gelişmelere gebe bir gün olacak. Uzlaşmacı bir dil, anlaşma ve işbirliği adına yapılacak işler, bir arada hareket etmeyi ve ortaklaşa karar vermeyi gerektiren durumlar söz konusu olacak. Akşam saatlerinde bu olumlu hava biraz dağılacak. Aynı dilden konuşmak da, fikrimizi, kararımızı, niyetimizi karşımızdakine aktarmak da kolay olmayacak.

31 Mayıs 2023 ÇARŞAMBA
Dünün gerginlikleri bugüne de taşınabilir. Anlaşmazlık ve uzlaşmazlık durumları gerginlik yaratacak. Yaralayıcı konuşmalar, ilişkileri yıpratacak durumlar, inatlaşma ve çekişmeli haller, gerginlikler söz konusu olabilir. Yönetmek elimizde. Esneklik, uyum, denge adına gösterilecek çaba hem zorlayıcı hem de elzem olacak.

1 Haziran 2023 PERŞEMBE
Ay Akrep burcunda olacak. Gergin bir gecenin ardından yüksek tepkiler verme riski barındıran bir güne uyanıyoruz. Enerjimizi toplamaya çalışsak bile biraz dağınık ve tam olarak ihtiyaç duyduğumuz motivasyonu, gücü, dış desteği, her zaman almaya alışık olduğumuz faydayı elde edemeyebiliriz. Eskiye dönüşün, şartların gerilemesinin verebileceği motivasyon düşüklüğü söz konusu olabilir. Günün ikinci yarısında da şartları fazlaca zorlayan, mücadele ve inatlaşma halinde olan tipler olabilir çevremizde. Aceleye getirilmiş şeylerde zarar görme riskimiz var. Her şeye rağmen yeni deneyimlerin faydasını her zamankinden fazla göreceğimiz nitelikte bir gün. Jüpiter KAD birlikteliği bugünleri bu açıdan özel kılıyor.

2 Haziran 2023 CUMA
Sabah itibariyle genel iletişim trafiğinde bir artış, ancak aynı ölçüde de tıkanıklık yaşanacak. Aynı dilden konuşamadığım insanlarla karşılıklı olarak yaşanacak gerginlik kontrol edilmezse günün geri kalanında artan dozda devam edecek. Beklenmedik gelişmeler, sürpriz haberler, skandal denilecek durumlar, tepki çekecek olaylar, plan değişiklikleri, hesap tutmadığı yaşanabilecek kaos söz konusu olabilir. Akşamın ilerleyen saatlerinde kendiliğinden akan ve olana olmayana esneklik gösteren yaklaşımlar dikkat çekecek. Ancak öncesindeki inişli çıkışlı ruh hallerini yönetmek kolay olmayacak.

3 Haziran 2023 CUMARTESİ
Ay Yay burcunda olacak. Erken saatlerde nispeten daha rahat bir akış ve keyif odaklı planlar, genel olarak insanlarla paylaştığımız zamanın kalitesinde artış söz konusu olacak. Değişiklik, hareketlilik, yeni deneyim ve bilgilerle buluşma adına fırsatlar bulabiliriz. Günü ikinci yarısında mecburiyetler, kısıtlanmış hissetme, engeller, motivasyon düşüren durumlar, yalnız ve anlaşılmıyor hissetme, aranan manevra alanını bulamama gibi durumlar yaşanabilir. Geç saatlerde bu tıkanıklıklar da aşılacak. Hatta hareketli bir akşam bizi bekliyor olabilir. Yarın sabah saatlerinde gerçekleşecek dolunay öncesinde kontrolsüz olan hala ve hareketlerden, tepkilerden sakınmak şart olacak.

4 Haziran 2023 PAZAR
Sabah erken saatlerde Yay burcunda bir dolunay gerçekleşti bugün. Gelişim, ilerleme, çoğalma, farkındalık adına geldiğimiz nokta ile yüzleşeceğimiz, atılan tohumların meyve vereceği etkiler yaratıyor bu dolunay. Sürpriz haberler, beklenmedik planlar, ani gelişmeler, hazırlıklı olmadığımız konuşma ve teklifler söz konusu olabilir günün geri kalanında. Bir de bakış açımızı değiştirecek, geliştirecek bilgilerle buluşma ya da buna hizmet edecek rehberlik ya da eğitimler alma adına tetikleyici olabilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.