31 Ocak 2022 Haftasına Dair Notlar

31 Ocak 2022 Haftasına Dair Notlar

*Salı günü saat 08:45 de Kova burcunda bir yeniay meydana gelecek.

Bu yeniay Satürn etkisinde gerçekleşecek. Normal şartlarda bir yeniayın başlatan, hızlandıran, canlandıran ve harekete geçme ihtiyacını artıran etkilerini bekliyoruz. Ama bu kez yeniay durduran, kısıtlayan, sınırlandıran ve geciktiren durumları tetikleyecek gibi görünüyor. Ya da biz coşku ve heyecanla başlatan olsak bile sonrası sabır gerektirecek ve çok fazla gayret eşliğinde ilerleyecek.

Genel itibariyle bu yeniayın etki edeceği konular:

Toplumsal konular, değişim ve özgürlük ihtiyacını karşılayacak girişimler, bireysel ve toplumsal anlamda bozuk olan düzeni değiştirme istek ve kararlılığı, keşifler, bireysel ve toplumsal anlamda verilen bir takım mücadeleler ile alakalı olacak. Düzenin sorgulanmasını, kuralların uygulanabilir hale gelmesini hedefleyen girişimler olabilir.

SOSYAL İÇERİKLİ KONULARA BİR HAREKETLENME getirecek bu kez yeniay. Ancak bunun yanında sosyal içerikli hareketlenmelerin önünü kesen gelişmeler de yaşanacak. İdealler ve gelecek planları gündeme gelecek. Mevcut gelinen nokta ile yüzleşme eşliğinde sorgulanacak bu gelecek niyetleri.

Farkındalık artıracak, bilinçlenmemizi, aklımızı ve mantığımızı kullanmamızı sağlayacak haberler, hamleler ve deneyimler karşımıza çıkacak. Gerçeklikle yüzleşip, asıl olması gereken gerçekliğin farkına varma adına önemli günler bunlar.

Bireysel yaşamlarımızda ideallerimizi ve gelecek planlarımızı ve bunların özellikle ortak olanlarını, bütüne ve herkese hizmet edenini tazeleme adına destekleyici bir etki yaratacak bu kez yeniay. Gelişim adına yapılması gerekenler, alınması gereken sorumluluklar gündeme gelecek. Umutların harekete geçmesi adına gerçek bir yol haritasına, ulaşılması beklenen somut bir hedefe ve gayrete ihtiyacımız olduğunu göreceğiz. Ulaşılabilir, realitede kalmamızı gerektiren hedefler adına tetikleyici olacak.

Bu kez kendimize yeni yol arkadaşları, ortak amaç edinebileceğimiz nitelikteki kişiler katma dönemindeyiz. İnsanlarla birlikte hareket etmenin bizi amaçlarımıza daha yakınlaştırdığını görmekte fayda olacak. Niyetler tazelenecek ancak bunlara ortaklık eden kişilerle yolumuz kesişmişse her şey çok daha güzel olacak. 
Yolunda gitmeyeni rayına sokma, bozuk olanı düzeltme, düzeni revize etme, hakların aranması, alınması, sorgulanması, daha iyi, daha eşit, daha çok herkese hizmet eden bir şeylerin inşa edilmesi adına etkili olacak bu yeniay.

Ülkemiz açısından dış kaynaklar, borçlanmalar, kaynak yaratımı ve maddesel düzen adına gündem maddeleri oluşabilir yeniay ile birlikte.

*4 Şubat CUMA GÜNÜ MERKÜR, 14 OCAK 2022 DEN BU YANA DEVAM EDEN GERİ HAREKETİNİ SONLANDIRACAK. Çarşamba itibariyle durağan olacak. Hafta sonu dahil durağan etkiler devam edecek. Venüs geri hareketi sonrasında Merkür retrosu da sona erdiğinden, hem karar mekanizmaları ve iletişim tıkanıklıkları hem ilişkiler açısından yolundan gitmeyen konuları hem tespit etme hem de çözme adına bir şeyler daha rahat akmaya başlayacak. Tabi ki  Retro dönemlerini aksayan konulara küfrederek değil de neden sonuç ilişkiler kurarak ve aydınlanmalar eşliğinde, farkındalık elde ederek geçirdiysek.

*Yine CUMA GÜNÜ KESİNLEŞECEK OLAN MARS-JÜPİTER SEKSTİLİ haftanın önemli transitlerinden Çarşamba itibariyle haftanın geri kalanında etkili. Yeni projeler, girişimler ya da var olanın harekete geçirilmesi için çok elverişli olabilir. Ticari hamleler ve bireysel gelişim fırsatları açısından etkili olabilir. Bir şeylere, her şeyin çok daha iyi olacağına canı gönülden inanma  ve bu sebeple de harekete geçme hali yaratabilir.

Olumlu taraflarınızı ön plana çıkarmaktan kaçmadığınız, inisiyatif almayı bildiğiniz, kantarın topuzunu kaçıracak riskler almadığınız ve hedeften şaşmadığınız sürece sonucu başarı olan işler sizi bekliyor diyebiliriz. Yeniayın başlatan etkilerini kullanmak isteyeceğiz ve iyimser kalmayı ve bizi durduran, demotive eden hiçbir şey olmasın diye ümit edeceğiz. İşte bu nokta da da aynı gün kesinleşen Güneş Satürn hizalanması devreye girecek.

*CUMA GÜNÜ GÜNEŞ-SATÜRN KAVUŞUMU da bu haftanın ana temalarından birini oluşturuyor. Yeniay haritasında da bahsettiğim Satürn etkisi bu hafta yapacağımız, girişeceğimiz her konuda durma, hız kesme, gayret edip sabırla bekleme durumuna vesile oluyor. Bir çeşit kendini ispatlama çabası var. Her türlü engele, şarta ve zorluğa rağmen. Sorumluluk hissi ağır basacak.  Çalışma mecburiyeti de bir miktar göz korkutacak.

 • Bir şeyleri elde etmenin, ilerleme kaydetmenin, somut bir sonuca ulaşmanın önünde aşılması gereken engeller geçilmesi gereken basamaklar olacak.
 • Çok fazla beklenti ve buna dair çekincelerimiz olacak.
 • Enerjimizi kontrollü biçimde ortaya koymamızı, hatta gerekiyorsa biriktirmemizi, nerede en çok gerekiyorsa da orada düzgün biçimde kullanmamızı, genel olarak idareli olmamızı öğütlüyor bugünler.
 • Planlı, programlı, organize, tedbirli ve gayretli olmayı gerektiren gelişmeler söz konusu olacak.
 • Bu tavırlar eşliğinde alınan sorumluluklar ve sabırla ilerlediysek başarı vaat edecek.
 • Bu günler bizde bir vesile ile kısıtlanmışlık ve engellenmişlik hissi yaratabilir ancak buna yenik düşmemişsek sınırları, kendi sınırlarımızı zorlayabiliriz…
 • Desteklenmediğimizi düşünebiliriz ancak neye ya da kime gerçekten ihtiyacımız olduğunu görebilirsek gerçek yoldaşlarla el ele verebiliriz…
 • Yetersiz olduğumuzu düşündüğümüz noktalar ya da bunu hissettirecek kişi ve durumlar karşımıza çıkabilir ancak biz gerçek kapasitemizi görebilirsek tuzağa düşmeden ilerleyebiliriz.
 • Herhangi bir konuda aldığımız yolun, vardığımız noktanın, gidilecek yerlerin, yapılacak işlerin, verilecek kararların, onay ve takdirini nerede aradığımızı görme fırsatı verebilir bugünler.
 • Bu transit resmi kurum ve kuruluşlarla olan ilişkilerinizde, hayatınızdaki otorite figürleri ve erkek figürleriyle olan iletişiminizde bazı kesintiler aksaklıklar yaratabilir.
 • Çok fazla prosedür, detay ve ikna etmekte zorlanma, yeteri kadar içten ve anlayışlı karşılıklar bulamama, esnemeyen kalıplara uyum göstermek zorunluluğu gibi durumlar yaşanabilir.

*PAZAR GÜNÜ ETKİLİ OLAN MARS KİRON KARE AÇISI ile haftayı kapatacağız.

Hem fiziksel kaza ve sakarlıklar hem de cesaret kıran , sorgulatan gelişmeler açısından riskli olacak bu transit, ateşle alakalı kazalar, yangın ve yanık durumları, ateşli hastalıklar açısından tedbirli olmakta fayda var.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.