7 Şubat 2022 Haftasına Dair Notlar

Haftaya Merkür geri hareketini geride bırakmış olarak başlıyoruz. Beklettiğimiz, bekletmeyi istemediğimiz ancak bir şekilde bizim dışımızda sebeplerle gecikmiş kararlar, adımlar, niyetler adına hareketli ve aksiyon aldıran bir haftaya giriyoruz. Tabi genel algı, Retro bitti bahar geldi çiçekler açtı her şey güllük gülistan şeklinde oluyor. Ama gerçeklikte Retrolardan geriye kalan tabloda ne var onu anlamak çok kıymetli. Venüs Mars arasında tehlikeli bir dansa şahitlik edeceğiz Şubat ayı boyunca. Bu nedenle her türlü ikili ilişkide ve finansal konularda bu dansın etkilerini göreceğiz bolca. Ama bunun yanında geliştiren fırsatlar veren kombinasyonları ve zaman dilimlerini de kaçırmayacağız tabi ki.

Salı günü Mars Uranüs üçgeni kesinleşecek. Bu açının pozitif etkilerini Pazartesi günü çok daha elverişli şekilde değerlendirebiliriz. Peki nedir bu etkiler:

  • Risk alıp girişimde bulunmak
  • Değişimi tetikleyecek cesareti kendimizde bulmak
  • Özgürlük ve manevra alanı adına harekete geçmek
  • Uğrunda savaşacak bir şeylerin olduğunun farkına varmak
  • Beklemeden ilerlemek
  • Yol almak
  • Değişik deneyimlere yelken açmak
  • Fark yaratmak istek ve ihtiyacında, eğiliminde artış olacak.
  • Bunu tetikleyen kişiler ve durumlarla karşılaşacağız.

Bu transit aynı zamanda huzurla oturmak, hiçbir acelesi yokmuş gibi beklemek, mücadele edilmesi gereken bir konu yokmuş gibi kafasını kuma gömmek gibi şeylere olan tepkiyi artıracaktır. Beklentinin karşılanmaması, hareketin başlamaması, icraat görememek, durmak zorunda kalmak gibi şeyler gerginlik malzemesi olabilir. Bu bir bakıma farkındalık yaratan, iş bitirici yönlerin parlamasına, bu tip insanların sivrilmesine vesile olan etki yaratacak. Yeni bir şeylerle uğraşmak isteyeceğiz. Ya da yenileşme girişimi kaçınılmaz olacak. Konfor alanından çıkma isteği bize iyi gelecek diyelim. Tamamen kontrolsüz ve hesapsız adımlar atmadığımız sürece bu adımlar bize iyi gelecek. Özgürce hareket eden, ifadeci ve atak haller dikkat çekecek hafta başında özellikle. Bu etki altındayken karşınıza çıkacak durumlara, ilişki sorunlarına, çözülmesi gereken problemlere çözüm yolu olarak en yakın ve kesin gibi görünenin yanı sıra denenmemiş yöntemleri de aklınıza getirmeye çalışın. Zira yeni ve denenmemiş olanı hayatına katmaktan korkma, değiştirmen gereken şeylerin cesaretini göster diyen bir gökyüzü etkisi var bugünlerde. Özellikle 2021 başlarında Ağustos ayında yaşanan şeylerle direkt ya da dolaylı bir bağlantısı da olacak.

Cuma günün Merkür Plüton hizalanması kesinleşecek. Merkür retrosu sebebiyle aslında Aralık ayının son günlerinden bu yana 3.kez yaşıyoruz bu transiti. Retro öncesi 30 Aralık,  Retro sebebiyle 29 Ocak ve şimdi de bu hafta Cuma günü kesinleşecek.  Hem Aralık son günlerinden bu yana devam eden, tıkanmış ve çözümsüz konularla bir alakalı var bu hafta yaşanacakların hem de benzer etkileri bir kez daha belki de yeni konular üzerinden yaşayacağız.

Hırsla verilen kararlar, tepkiler, fikir ayrılıklarının savaşa dönüşmesi, iletişim kopuklukları, anlaşmaya gönlüm olmayan kişilerin yaratacağı stres yoğun olacak. Aynı görüşte olmadığımız kişilerle karşılıklı tolerans eksik olacak. Zihinsel olarak ve doğal olarak da iletişimde saldıran ve savunan eğilimler dikkat çekecek. Önemli görüşme ve sunumlarda, fikirlerimizi, zihinsel becerilerimizi ortaya koyacağımız durumlarda ifade gücü aratacaktır ancak manipülasyonlar, baskıcı bir iletişim tarzı, inatlaşmalar ve takıntılı fikirler de baş ağrıtabilir. Bu arada gerçekten de baş ağrısı şikayetlerinde bir artış söz konusu olabilir. Kelimelerimizle ve kontrolsüz hareketlerimizle bazı yıkıcı ve yaralayıcı etkiler yaratabileceğimizi aklımızdan çıkarmamakta fayda var. Fikir birlikleri için gereken şeyler yok bu gökyüzü olayında. Zorla kendisininkini kabul ettirmeye çalışanlar ile ikna olmamak adına inatlaşanlar bol olacak. Düşüncede ve iletişimde esneklik şart olacak. Ağız dalaşlarına, hiç bulaşmayın. Her söze verilecek bir cevabınız olmayıversin. Kelimeler kontrolden çıkabilir ve dil yaraları açılabilir aman dikkat. Ara buluculuk girişimleri de sizin üzerinize patlayabilir. Spekülasyonlar sır niteliğinde olan şeyler can yakıcı olabilir. Sırra sahip olan için de sırrı kendine saklaması gereken için de… Savunduğunuz bir fikirde gereksiz saplantıya, fanatizme kaçıp kaçmadığınızdan emin olun. Bugünler bilinçaltı çalışmaları ve her türlü terapi yöntemi açısından verimli şekilde kullanılabilir. Zihninizi rahatlatacak şeylere yönelmek iyi olabilir.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

 

 

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.