9 Mayıs 2022 Haftasına Dair Notlar

Haftanın yorumları youtube kanalımda yayında. Şuraya bağlantıyı bırakıyorum ulaşabilmeniz için. Yok ben seyretmek değil de okumak istiyorum derseniz çok daha fazla detay için sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz.

Haftanın transitleri:

Cuma günü Merkür İkizler burcunda geri hareketine başlayacak. Hafta boyunca durakta olacak ve hem iletişim hem de bilgi akışı konularında bizi bir miktar yoran etkilere vesile olacak. Tekrar tekrar düşünme, bir şeylerin üzerinden geçme, son noktayı koymadan önce son kontrolleri yapma, belki de bazı konularda vites küçültüp hız azaltma dönemi başlıyor. Retronun bitişi duraktan çıkışı 7 Haziranı bulacak.

 • Merkür Retroları algımız, bakış açımız, eğitim ile alakalı konular, yazma, konuşma, iletişim halinde olma durumumuz, bilgiyi alma ve verme süreçlerimizle alakalı ve hayatımızı pratikleştiren alet ve ürünler, teknoloji ile bağlantımız noktasında gündem maddeleri yaratabiliyor.
 • Karar alma süreçlerinde gecikme, alınsa bile tekrar gözden geçirme ve değişiklik ihtiyacı duyma söz konusu olabiliyor.
 • Elektronik aletlerde bozulmalar, bilgi akışında aksaklıklar, iletişimde ve anlaşmalarda zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar yaşanabiliyor.
 • Erteleme ve gecikmeler söz konusu olabilir.
 • Bu dönem yanlış anlama, anlamama, kanma, kandırılma v.b.şeyler tecrübe edilebilir. (Özellikle dolandırıcılık olaylarına ekstra dikkat etmekte fayda var bu Retro döneminde)
 • Beklediğimiz haberlerde ve duymayı istediğimiz sözlerde gecikmeler yaşanabilir. Gelse bile istediğimiz şeyi ifade etmeyebilir.
 • Unutkanlık ve dalgınlık, dağınıklık v.b. sorunlar aratabilir.
 • İşlerimiz alışık olduğumuz ya da ümit ettiğimizden daha ağır ve aksak ilerleyebilir.
 • Ticari konularda yaşanabilecek sorunlar yanlış hesaplar, hatadan dönme gerekliliği v.b. şeyler yaşanabilir.

Bu dönemde

 • Eğer bir evraka imza atacaksak iki kere okumalıyız.
 • Elektronik aletlerle ilgili aksaklıklar yaşanabileceğini aklımızdan çıkarmamalıyız.
 • Yeni bir şey satın almak gerekirse her zamankinden daha dikkatli davranmak, acelesi olmayan şeyler için belki de tekrar düşünmek gerekebilir. Mecbur kalmışsak da ihtiyacımıza hizmet edeceğinden ve kalitesinden emin olmaya çalışmalıyız.
 • Bu dönem karar verme mekanizmalarımız aksayacağından, ihtiyaç halinde artıları eksikleri bir araya getirip verimlilik, kalite, ihtiyaç gibi gerçeğe hizmet eden unsurları göz ardı etmeden hareket etmeliyiz.
 • Uzun vadeli planlar, kontratlar ve kalıcı projeler için riskli denebilecek bir dönemde olduğumuzu aklımızdan çıkarmamalı ve her türlü ilk adım sayılabilecek girişimde her zamankinden temkinli ve tedbirli olmalıyız.
 • Erteleme şansınız olan konuları ise riski iyice azaltmak adına erteleyebilirsiniz.
 • Bir seyahate çıkacaksanız, rezervasyon, bilet, vize ve yol durumu konularının çift kontrolü gerekecektir.
 • Evrak ya da eşya transferlerinden güvenilir firmalarla çalışmak ve sıkı takibini yapmak olası kayıp ve gecikmelerin riskini azaltacaktır.
 • Bilgisayara, telefon v.b. elektronik aletlerdeki verilerinizi yedeklemeniz ve de korumaya almanız önemli olacaktır.

Bu dönem;

 • Başlangıçlardan ziyade eski çalışmaları toparlamak ve yarım kalan işleri kotarmak, inceleme araştırma işlerine vakit ayırmak için daha uygun olabilir.
 • Sezgisel bir algı hakim olacağından buna ihtiyaç duyacağımız her türlü çalışma, psikolojik çözümlemeler, terapiler için de gayet uygun olabilir.
 • Kaybettiğimiz bir şeyi bulmak, eski faydaları tekrar ortaya çıkarmak için ideal olabilir.
 • Yazdığımız, çizdiğimiz, el becerisi gerektiren işlerimizdeki aksaklıkları tespit etmek ve pürüzlerden arındırmak için de elverişi olabilir.
 • Fazla eşyalardan, gereksiz dağınıklıktan kurtulma için uygun bir dönemdir. Bilgisayar, kitaplık, dolap, yapılacaklar, tamamlanacaklar listesi temizliği iyi gelebilir.

Çarşamba günü Jüpiter Koç burcuna geçecek.

28 Temmuz 8 derece Koç burcunda iken retro başlayacak. Retro sürecinde 28 Ekimde tekrar Balık burcuna dönecek. 24 Kasım da Retro bitecek. 20 Aralık da Jüpiter tekrar Koç burcuna girecek ve 16 Mayıs 2023 e kadar u burçtaki seyrine devam edecek. Girişimcilik, liderlik, cesaret, şans kapıları yeni girişimler ve adımlar eşliğinde açılacak bu dönemde. Her zamankinden daha fazla risk alacağız hepimiz bazı konularda. Öne atılan, liderlik eden, inisiyatif alıp ön plana çıkan kişiler gündeme gelecek.  Fırsatları yakalamak için bir miktar aksiyonel olmak gerekecek.  Ülkemiz gündemi açısından bunu siyasi arenada, yönetim ve meclis ile ilgili gündem maddelerinde göreceğiz. Yeni oluşumlar, lider modeller, ön plana çıkan , sivrilen, belki de sert bir siyasi tavır gösterenler dikkat çekecek.

 

Cuma günü Güneş KAD kavuşumu, hafta sonu Mars’ın AD ile açısı olacak. Yeni deneyimler, daha önce tecrübe edindiğimiz şeylerin tekrar ancak bu kez başka bir şekilde işimize yaraması, bize hız, cesaret, motivasyon katması söz konusu. İnisiyatif alan, deneyimlerini kullanmaya karar verenler, ön plana çıkmaktan çekinmeyenler, gücü ele alanlar, istek ihtiyaçlarının, hedeflerinin farkında olanlar bunlara dair somut ilerleme kaydetme şansı bulacak bu etkiler altındayken. Sosyal çevre, kalabalıklar ve gelişim imkanı veren, vesile olan insanlar da verim sağlayabilir.

 

Venüs Kiron kavuşumu (Hafta sonu)

İlişkiler konusunda yeni hasarlar almak ya da yaratmak mümkün, zaten var olan sorun ve yaraları, kırgınlıkları şifalandırmaya yönelik güzel fırsatlar da bulabiliriz. Finansal konularda da zarar veren gelişmeler, para piyasalarını ilgilendiren sorunlar da gündeme gelebilir.  

Günel Satürn karesi ( Hafta sonu)

Bu açının üzerimizde yaratabileceği en vurucu ve zorlayıcı etki YETERSİZLİK HİSSİ. Yaptıklarından, yapabileceklerinden, yeteneklerinden, gücünden tatmin ve emin olamama hali.  Biz ne kadar yeterli olduğumuzu görelim ve özgüven tazeleyelim diye güven sarsan, eksik ve yetersi hissettiren kişi ve deneyimler önemli fırsatlar olarak karşımıza çıkabilirler. Yani mevcut şartlara bizim vereceğimiz tepki tam bir yeterlilik ispatı ile sonuçlanabilir.

 • Sanki bizden taşıyabileceğimizden fazla sorumluluk almamız istenmiş ve bunun ağırlığını üzerimizde hissediyoruz gibi gelebilir.
 • Otorite ile anlaşmazlık, eril figürlerle aramıza mesafe girmesi, onay almak ya da alamamanın kaygısı, diken üstünde hissettiren gelişmeler yaşanması da mümkün.  
 • Engelleniyormuşuz hissi veren kişiler ve durumlar dikkat çekebilir.
 • Hayatımızın bazı alanlarında, sorun varsa da bir şekilde yürüttüğümüz işler, kusurların görünür hale gelmesi nedeniyle aksayabilir.
 • Bu transit etkisindeyken diğer insanlarla iletişim halinde olmak, sıcak ve samimi ilişkiler kurmak konusu kolay olmayabilir.
 • Fiziksel olarak kendimizi güçsüz ve dirayetsiz hissedebiliriz ne yazık ki. Genel olarak enerjimiz düşük olabilir. Canlı cıvıl cıvıl olmayı pek beklememek lazım.
 • Satürn aynı zamanda finansal konuları ve inşaa işlerini de ilgilendirdiğinden bu tarz girişimler daha doğrusu her türlü ilk adım ve girişim için olası engeller ve gecikmeleri göz önünde bulundurmak şart.

Güneş Neptün sekstili ( Hafta sonu)

Dünyevi hedefler belirlemek ve sağlam somut adımlar atmakta zorlanma verebilir belki ama neye gerçekten içsel olarak ihtiyaç duyduğumuzun aslında neye yönelmemiz gerektiğini görme fırsatı sunabilir bu transit bize. Güneş Satürn karesi ile bir arada düşündüğümüzde hafta sonu gerçeklerle yüzleşme imkanı ve gerekliliği sunacak bize. Neyin gerçekleşebilir neyin hayal ürünü olduğunu anlama, aralarındaki farkı ayırt etme şansı bu.hep inandığımız, bildiğimizin başka yönlerini görme, ir konuda uyanma, aydınlanma, fark etme ve tüm bunların ağırlığını üzerimizde hissetme hali söz konusu olabilir. Karamsarlıktan ya da vazgeçişlerdense görebilmenin, anlayabilmenin gücünü kabul etmek bize belki de gerçekten ideallerimize ulaşmanın yolunu da açabilir.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.