9 Ocak 2023 Haftası – Günlük

9 Ocak 2023 PAZARTESİ
Değişik konularla ilgilenmek, yeni fikirler üretmek, farklı bakış açılarına kulak verip olaylara daha önce düşünmediğimiz pencereden bakmak için elverişli bir gün. Enerjimiz yüksek olacak. Hareketlilik katmak isteyeceğiz işlerimize, ilişkilerimize ve hayatımıza… Hem heyecan ve canlılık hem de hız kazanmak isteyeceğiz. İkili ve sosyal ilişkiler açısından dinamik ve canlılık katan etkiler söz konusu olacak.  Günün ilk yarısı ve gün ortasında beklenmedik durumların gerginliği stres dozunu artırabilir. Hesapta olmayan gelişmeler günlük planlarımızı aksatabilir. Esnemek şart. Bir de ani ve hızlı gelişmeler karşısında kendi içimizde dengede kalabilmek de öyle. İsyankar ve tepkisel tavırların zararı görülebilir.

10 Ocak 2023 SALI
Ay 04:52 ile 17:15 arasında açısız olacak. Çok rahat akmayan, gecikme ve problemlerin yaşanabileceği, sabır isteyen durumlarla karşılaşacağımız nitelikte bir gün. İlerleme kaydetmek istediğimiz meselelerde durmak zorunda kalma, test ediliyor hissi, destek alamıyoruz düşüncesi, eleştirilme ve yetersizlik hissi veren durumlarla karşılaşma eğilimi var bugün. Otorite sarsan, sorgulatan, organizasyonlarda aksaklık veren, her şeyi yönetme çabalarının beklentiyi karşılamayacağı durumlar yaşanabilir. Dağınıklık, sorumsuzluk, ciddiyetsizlik v.b. şeylerin hoş görülmeyeceği, disiplinle, planlı ve görev bilinci ile hareket etmemiz gereken işler var gündemimizde. Netlik çabası sonuç vermeyebilir ancak yine de gayrete devam diyor gökyüzü bugün bize.

11 Ocak 2023 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Acelemiz varsa, neye yetişeceğimizi bilemiyorsak gergin bir sabah olabilir. Sorduğumuz bir sorunun cevabını almak, bir yere ulaşmak, bir karar vermek, harekete geçmek, bir şeyi düzen sokmak, bir plan yapmak, bir an evvel bir şeyler olsun diye telaşlanabiliriz. Sabırsız, toleransı olmayan, tepkisel, fevri hareketlerin, konuşmaların zarar verebileceği etkiler var bugün ne yazık ki. Dilimizi kontrol etmek, sert ifadelerden kaçınmak, tepkisel olan iletişim şeklinden uzak durmak gereken bir gün.

12 Ocak 2023 PERŞEMBE
Günün ilk yarısı toparlayıcı ancak ikinci yarısı dağınıklık ve karmaşa içeriyor. Sıkı sıkıya tutulması, ciddiyetle ele alınması, disiplinle hareket edilmesi gereken şeylerde sorun yaşanabilir. Ancak bunun yanında esneklik gösterilmesi gereken, anlayış, uyum, bağışlayıcılık isteyen şeylerde de her şey olması gerektiği gibi akışta ilerleyebilir. Özellikle ilişkiler açısından eğer biz bu esnekliği gösterebildiysek onarıcı, telafi edici ortamlar yaratabiliriz.

13 Ocak 2023 CUMA
Denge, uyum, iş birliği, iletişim ihtiyacı ile ön plana çıkan bir gün. Tam da bunlara hizmet edecek ortamlar ve durumlar işimizi kolaylaştırabilir günün genelinde. Esneklik ve yeni olana, bize göre olmayana, farklılıklara uyum sağlama kabiliyeti artmış olacak. Bir şeylerin keyfini birlikte çıkarmak, kararları ortaklaştırmak, orta noktada buluşmak, bunlar için gerekirse karşımızdakine bazı konularda uyumlanmak, tavizler vermek eğilimindeyiz. Dozunu kaçırmamışsak güzel. Ama fazlası hem bize hem de ilişkilerimize uzun vadede zarar yazacak etkiler yaratabilir. Bugünü fikir alışverişleri yapmak, kendi görüş ve kararlarımızı geliştirmek, bir başkasınınkine de kendimizi açmak adına değerlendirilebilir. Yeni bilgilerle buluşmak, zaten var olanı görücüye çıkarmak için de güzel olabilir.

14 Ocak 2023 CUMARTESİ
Niyetimiz dengemizi bozmayacak bir hafta sonu geçirmek. Ancak şartlar buna pek müsaade etmeyecek gibi görünüyor. Cumartesi nispeten daha akıcı ancak geç saatler itibariyle huzursuzluk, dengesizlik ve beklenmedik çıkışların gerginliği giderek artacak. Bu etkileri ve ani tepkisellik içeren, stres dozunu artıran durumları yarın daha çok yaşayacağız. Ancak bugünden içsel dengeyi korumak yarına da fayda sağlayacak. Kendini bastırmak, bir şeylere mecbur kalmak, dış dünyanın değişkenlerine, diğerlerinin önceliklerine uyum sağlamak zorunda kalmak her zamankinden daha yorucu gelecek. Eğer bu riskleri yönetmeyi becerebilmişsek en azından cumartesi gününü kurtarabiliriz.

15 Ocak 2023 PAZAR
Haftayı oldukça gergin etkiler ile tamamlıyoruz. Özellikle günün ilk yarısı ve gün ortası patlamalar, beklenmedik durumlar, kafa kurcalayan sorunlar, sebepli sebepsiz ortaya çıkan huzursuzluk halleri açısından zor etkiler barındırıyor.  İlişkilerin ve doğal olarak da bizim dengemizi bozan gelişmeler yaşanabilir. Günün ikinci yarısında çok daha toparlayıcı etkiler var ancak yine de günün genelinde eksikliğini hissedeceğimizi en önemli şey huzur olacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.