Mayıs 2022 Burç Yorumları

Koç ve Yükselen Koç
Ayın ikinci yarısı itibariyle iletişim aksaklıkları konusunda tedbirli olmanız gerekiyor. Jüpiter’in burcunuza geçişi hayatınıza fırsatların gelişini tetikleyecek.  Var olanı geliştirmek adına da destekleyici olabiliri. Bu ay gerçekleşecek olan Ay tutulması finansal açıdan dengelenmenizi gerektiriyor. Cazip görünen ancak kayıp riski taşıyan hamleler ve maddi girişimler söz konusu olabilir. Ay sonunda yeni bir anlaşma ve daha hareketli, mobilize ve iletişim halinde olmanızı gerektiren bir başlangıç söz konusu olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa
Ayın ikinci yarısı itibariyle finansal açıdan aceleye getirilmiş kararlardan kaçınmak şart. Ay sonunda bu açıdan yeni bir dönem başlayabilir sizin için. Bütçe ve gelir gider dengesi hesapları önemli olacak. Jüpiter Koç burcu geçişi ile birlikte kendinize odaklanacağınız, daha önce üzeriniz örttüğünüz ve belki de kimseyle paylaşmadığınız meseleler ile yüzleşme cesareti getirecek. Bu ay gerçekleşecek Ay tutulması ilişkiler ve dengeleri açısından dikkat çekiyor. Eşiniz, evliliğiniz ve birlikte kurduğunuz düzen açısından değişikler söz konusu olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler
Ayın ikinci yarısı itibariyle Merkür burcunuzda geri hareketine başlayacak. Kendinizi, niyet ve hedeflerinizi doğru ifade etmek konusunda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Sabırlı olmak şart. Ay sonunda beklettiğiniz bazı adımlar adına cesaretleneceksiniz.  Jüpiter Koç burcu geçişi ile birlikte sosyal çevrenizde bir hareketlenme başlayacak. Kalabalıklar her zamankinden cazip gelecek ve oralardan gelecek fırsatlara da açık olacaksınız. Bu ay gerçekleşecek olan Ay tutulması zor yoldan öğreneceğiniz, mücadele gerektiren bir görev ya da sorumluluk ile buluşmanızı sağlayabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç
Ayın ikinci yarısı itibariyle biraz yalnız kalma, olayları kendi içinizde halletme, dış seslere kendinizi kapama ihtiyacınız artacak.  Daha önce göremediğiniz ayrıntıları yakalamaya çalışıyorsanız bu izolasyon için uygun zaman olabilir. Jüpiter’in Koç burcu geçişi ile birlikte mesleki açıdan yeni ve hız katacak hedefler şekillenmeye başlayacak. Bu ay gerçekleşecek olan Ay tutulması özel hayatınızda yaşanacak bazı gelişmeleri tetikleyecek. Bir ilişkide tamam mı devam noktasına gelebilirsiniz. Köklü kararlar ve karar değişiklikleri aşk kadar  çocuk ile ilgili konularda da yaşanabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan
Ayın ikinci yarısı itibariyle kalabalıklar ve ekip işi olan şeyler, organizasyonlar sizi biraz yoracak. Aksaklıklar açısından her zamankinden tedbirli olmak gerekiyor.  Ay sonunda yeni bir projenin sinyali sizi heyecanlandıracak.  Jüpiter Koç burcu geçişi ile birlikte seyahat ve deneyim fırsatlarına açık olacağınız bir dönem başlayacak. Heyecan verici bilgiler ve daha önce aşina olmadığınız her şey her zamankinden daha cazip görünecek. Bu ay gerçekleşecek olan Ay tutulması aile yaşamınızda bazı yeni yapılanmaları getirecek. Taşınma, tadilat, ev alım satımları, aile büyüklerini ilgilendiren gelişmeler söz konusu olabilir.

Başak ve Yükselen Başak
Ayın ikinci yarısı itibariyle işinizde doğru iletişimi kurmak, kendinizi ve mesleki karar ve hedeflerinizi, birlikte iş yaptığınız ya da onayını beklediğiniz kişilere net ve sade şekilde ifade etmek kıymetli olacak. Ay sonunda yeni iş hedefleri şekillenebilir. Yeni başlangıçlar bu alandan gelecek.  Jüpiter’in Koç burcuna geçişi ile birlikte hem dış kaynaklar açısından bir hareketlenme hem de harcamalar açısından bir kontrolsüzlük dönemi başlayabilir. Artıya geçmenin planını baştan yapmak gerekiyor. Bu ay gerçekleşecek olan Ay tutulması fikir ayrılıklarını yönetmekte ve kendi görüşlerinizi sorgulayıp gerekirse değiştirmekte zorlanacağınız durumları işaret ediyor.

Terazi ve Yükselen Terazi
Ayın ikinci yarısı ile birlikte eğitim, öğretim, seyahatler, yabancılar anlaşmayı gerektiren konular sizin için üzerine yoğunlaşılması gereken konular haline gelecek. Ay sonunda yeni bir sayfa açma ihtiyacınız yüksek olacak. Tebdili mekan isteğindesiniz. Bu açıdan kararlarınızı aceleye getirmeyin. Jüpiter’in Koç burcu geçişi ile birlikte ikili ilişkileri yönetmek konusunda istekli olacaksınız. Yalnız Teraziler için hayatı birileriyle paylaşmak, ilişki açısından alternatiflerle karşılaşmak ile ilgili yeni bir dönem başlayabilir. Bu ay gerçekleşecek olan Ay tutulması maddi atılımlar ve sonuçları ile ilgili olacak.  Zor yoldan öğrenme ve değerini sorgulama konusunun odağında para olacak.

Akrep ve Yükselen Akrep
Ayın ikinci yarısı itibariyle alacak verecek meseleleri, borçlar ve ödemeler konusu sizi bir miktar yoracak. Gecikmeler ve taahhütlerin yerine getirilmemesi açısından sorunlar yaşanabilir. Ay sonunda beklenti halinde olduğunuz şeyler için yeni bir yol ya da kanal açmayı deneyeceksiniz. Jüpiter’in Koç burcu geçişi iş ortamı ve günlük düzeniniz, sağlık ve alışkanlıklar konusunu çalıştıracak. Yeni ve daha işlevsel, faydayı artıran düzenlemeler yapılabilir. Bu ay gerçekleşecek olan Ay tutulması burcunuzda olacak.  Mücadele edeceğinizi baştan bildiğiniz, zor ve meşakkatli olduğu çok net anlaşılan bireysel bir hedef çok ön plana çıkabilir. Merkezinde sizin olduğunuz yüzleşmeler yaşanacak.

Yay ve Yükselen Yay
Ayın ikinci yarısı itibariyle ikili ilişkilerde doğru iletişim şeklini bulmak kolay olmayacak. Sözler karşınızdakine ulaşırken anlam değiştirecek.  En anlaşılır olmayı beklediğiniz kişiler ile yanlış anlaşmalı ve kazalara açık bir işletişim trafiğinin içinde bulacaksınız kendinizi. Ay sonunda yeni anlaşma ve ortaklık ihtimalleri ortaya çıkabilir. Jüpiter’in Koç burcuna geçişi ile birlikte özel hayatınızda tatlı bir hareketlenme başlayacak. Aşk ve ilişkiler açısından canlılık artacak. Hayatınızda bu açıdan zaten bir düzen varsa belki de keyif veren yeni hobiler, eğlence ortamları, çocuk isteyenler için şartların artık oluştuğunu görmek gibi şeyler söz konusu olabilir.  Bu ay gerçekleşecek olan Ay tutulması günlük iş ve uğraşlar arasında biraz da kendinize vakit ayırmak gerekliliğini vurgulayacak.

Oğlak ve Yükselen Oğlak
Ayın ikinci yarısı itibariyle iş ortamı ve iş arkadaşları ile ilişkiler her zamankinden daha çok dikkat gerektirecek. İletişim ve bilgi akışı süreçleri zorlayıcı olacak. Hızlıca halletmek istediğiniz her şey için kendinizi en doğru şekilde ifade etmek gerekecek. Aksi takdirde süreçler sabır gerektirecek. Ay sonunda yeni bir düzen ve görev başlatan gelişmeler var.  Jüpiter’in Koç burcu geçişi ile birlikte evde ve aile yaşamında ferahlatan, keyfi ve mutluluğu artıran, genişleten, geliştiren bir süreç başlayacak. Bu ay gerçekleşecek olan Ay tutulması sosyal alanda, organizasyonların içinde, kalabalıklarla bir aradayken daha fazla mücadele vermek zorunda kalacağınız bazı gelişmeleri, elde ettiğiniz sonuçları işaret ediyor.

Kova ve Yükselen Kova
Ayın ikinci yarısı itibariyle çocuğunuzla ilgili konularda daha önce alınmış bazı kararları ya da uyguladığınız ebeveynlik modelini tekrar gözden geçirmek gerekecek.  Yarım kalmış bir hobiye tekrar dönme ihtiyacı olabilir. Eski bir aşk da tekrar karşınıza çıkabilir. Tekrar eden, yeniden başlayan her şey iki kez düşünmeyi gerektiriyor. Jüpiter’in Koç burcu geçişi ile birlikte yakın çevrenizdeki kalabalık artacak. Aynı dilden konuşma, bilgi alıp verme süreçlerinden beslenme, gelişim ve fırsat alanı olarak bunları kullanma eğilimi artacak. Bu ay gerçekleşecek olan Ay tutulması işinizi, mesleki hedeflerinizi ve bu yolda iş birliği yaptığınız insanlarla olan ilişkilerinizi hedefe alıyor. Önemli ve sonradan süreçleri yönetmekte zorlanacağınız radikal gelişmeler yaşanabilir.

Balık ve Yükselen Balık
Ayın ikinci yarısı itibariyle ev ve aile ilgili karar vermeniz, müdahale etmeniz, düzenlemeler yapmanız gereken aksaklıklar baş gösterebilir. Aile içi iletişimde de kendinizi yanlış anlaşılmadan ifade etmek adına dikkatli olmak şart. Ay sonunda evde bir değişiklik yaşanacak. Öncesinde bu değişikliği iyi yapılandırmak gerekiyor. Jüpiter’in Koç burcu geçişi ile birlikte maddi konularda şansınızı artırmak, hak ettiğinizi almak konusunda daha büyük düşünmek eğilimi söz konusu olacak.  Bu ay gerçekleşecek olan Ay tutulması düşünce yapınızı, hayata dair hedeflerinizi, fikirleri hayata geçirmek adına yaptıklarınızı gözden geçirme şansı verecek. İnce detaylarda anlaşamamaktan kaynaklı büyük fikir ayrılıkları ve bunların vereceği stres giderek artacak. Eğer siz uzlaşmacı bir ifade tarzınızı tercih etmemişseniz.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.