25 Nisan 2022 Haftası – Günlük

Haftanın günlere göre küçük notları
(Detaylı yorumlar için aşağıya kaydırabilirsiniz.)

 • Pazartesi günü Öğleden sonrası ve akşam saatleri anlaşma ve uzlaşma imkanı veren nitelikte geçecek. 
 • Salı günü güne koşturmacalı bir şekilde başlayabiliriz. Günün genelinde yeni ortamlar, yeni tanışmalar ve ilişki deneyimleri açısından dikkat çekiyor. Farklı şeyler ve planlanmamış durumlar her zamankinden daha cazip gelebilir.  Bilginin paylaşılması, sunulması, öğrenme ve öğretme süreçleri açısından elverişli bir akşam. Önemli konuşmalar için de öyle.
 • Çarşamba günü de zihinsel çabalar, iletişim becerileri ile yapacağımız işler için güzel. Günün ilk yarısında dağınıklık karmaşa çok daha hakim. Öğleden sonra toparlayıcı etkiler var. Duygularımızı güçlü bir şekilde ifade etmek de mümkün olacak. Olmayanı oldurma ve mücadele eden yönümüzle kendimizi ispatlama şansımız olacak.
 • Perşembe günü kararlılık, etki bırakma, ikna etme açısından güçlü olacağız. Düşünce ve hedeflerimizi net ve vurgulu şekilde ifade edeceğiz. Bireysel bakış açıları bugünü stresli hale getirebilir. Empoze eden yaklaşımlardan kaçınmak şart. Ay kapanıyor.
 • Cuma günü günün ilk yarısında planlı olmak, zamanı yönetmek, olgun ve sağduyulu tavırlar sergilemek önemli olacak. Ve üretkenliği artıracak. İlerleye saatlerde üzerimizdeki baskı giderek artacak ve içsel ya da dış dünyaya yansıtılan gerginlikler dikkat çekecek.  Her türlü kaza ve sakarlıktan da sakınmamız gerekecek. Ay kapanıyor.
 • Cumartesi günü Gün bitimine yakın Yılın ilk tutulması Boğa burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek.
 • Pazar günü hareketli şekilde başlayacak. Daha doğrusu istediğimiz gibi bir gün geçirme ihtiyacımız fazla olacak. Yapabildiysek şart uygunsa ne ala. Aksi takdirde üzerimizdeki baskı giderek artacak ve huzursuz ve gergin şekilde başlayacak günümüz. Venüs Plüton sekstilinin en aktif çalışacağı gün.

25 Nisan 2022 PAZARTESİ
Haftanın ilk günü saat 13:14 e kadar Ay Kova burcunda ve 03:33 ile bu saat arasında açısız olacak. İstediğimiz hızda ilerleyememe, beklenen samimi yaklaşımları bulamama, sesimizi duyuramama veya belki de iletişim kurmamayı tercih etme hali var sabah saatlerinde. Günün ikinci yarısı ve akşam saatlerinde ise daha akıcı etkiler var.  Önemli iş ve görüşmeler,  uzlaşmayı beklediğimiz konuşmalar, ikili ve sosyal ilişkilerde, otorite ile olan bağlantımızda bir şeyleri yoluna sokma ve karşılıklı anlayış ve fayda yaratma çabası adına güzel olabilir.

26 Nisan 2022 SALI
Ay günün tamamında Balık burcunda olacak. Güne koşturmacalı bir şekilde başlayabiliriz. Ya da zaten geceyi biraz gergin geçirmiş olmanın etkilerini üzerimizde hissederek bir şeyler için acele ederek, az zamanda çok iş üretme telaşı söz konusu olabilir. Günün genelinde yeni ortamlar, yeni tanışmalar ve ilişki deneyimleri açısından dikkat çekiyor. Daha önce tanışmış olduğumuz biri tekrar karşımıza çıkabilir. Tanıdıklık teması var burada. Yeni bile olsa sanki bildiğimiz aşina olduğumuz biri gibi hissedeceğiz. Farklı şeyler ve planlanmamış durumlar her zamankinden daha cazip gelebilir.  Deneyime açık olduğumuz ancak bunun yanında duygusal dalgalanmalar da yaşayabileceğimiz nitelikte bir gün. Yarın kesinleşecek Merkür Jüpiter destek açısı da dikkat alındığında günün ikinci yarısı ve akşam saatlerinde bilginin paylaşılması, sunulması, öğrenme ve öğretme süreçleri açısından elverişli olacak. Önemli konuşmalar ve çözüm üreten yaklaşımlar için de öyle.

27 Nisan 2022 ÇARŞAMBA
Ay 19:09 a kadar Balık burcunda ve 16:35 ile bu saat arasında açısız olacak. Zihinsel çabalar, iletişim becerileri ile yapacağımız işler için etkili bir gün. Yapıcı, onarıcı, çözüm üreten, anlayış ve esneklik gösteren yaklaşımlar görme ve bir başkasına da bunları gösterebilme adına elverişli bir gün. Günün ilk yarısında bir miktar dağınıklık ve karmaşa da söz konusu olabilir. Planlı hareket edip verip almakta zorlanabiliriz. Motivasyonsuzluktan değil de tam tersi olayları akışına bırakmak ve bir şeyleri olduğu gibi kabul edebilmenin gücü ile. Manevi açıdan bize iyi gelen, duygusal tatmin elde edeceğimiz işler, fayda sunmaya, yardımlaşma ihtiyacına hizmet edecek çabalar için değerlendirilebilir bu zaman dilimi. Gün ortası ve sonrası çok daha fazla toparlayıcı etkiler var. Duygularımızı güçlü bir şekilde ifade etmek de mümkün olacak. İletişim becerileri devreye girecek. Anlaşma ve uzlaşma ortamları bir şekilde oluşacak. Olmayanı oldurma ve mücadele eden yönümüzle kendimizi ispatlama şansımız olacak. Aslında hem biz hem de ortaklaşa hareket etmemiz gereken kişiler iş birliğinin, anlaşmanın şartlarını kabul etme noktasına geleceğiz. Zorla değil. Kabullenerek.

28 Nisan 2022 PERŞEMBE
Ay günün tamamında Koç burcunda olacak. Kararlılık gösterme, inisiyatif alabilme, etki bırakma, ikna etme açısından güçlü olacağız bugün. Düşünce ve hedeflerimizi net ve vurgulu şekilde ifade edeceğiz. Bireysel bakış açıları bugünü stresli hale getirebilir. Ancak bunu yapmadan da duramayacağız. Birlikte alınacak kararlar ve ortaklaşa, uzlaşma eşliğinde yapılacak işler değil de şahsi hedefler ve onların kabul görmesi beklentisinde olacağız. Mücadele isteyen ve bunu aklımızı kullanarak kolaylaştıracak çalışmalar için elverişli bir gün. Empoze eden yaklaşım, manipülatif konuşmalar yorucu olabilir. Ama yeri geldiğinde pek çok açılmayan kapının açılmasını sağlayabilir bu tip yaklaşımlar ve konuşmalar 😉 Kızdırmayacak kadarını, akıllıca denilecek tarafını, stres ve baskı yaratmayacak ölçüde olanını kullanmak fena olmaz.

Bugün fiziksel güç harcayacağımız işlerden de zihinsel efor harcayacaklarımızdan da verim alabiliriz. Günün ikinci yarısı ve akşam saatlerinde şartları zorlamanın, bir şeyleri aceleye getirmenin aksaklıkları da söz konusu olabilir. Sabırlı ve esneklik günü güzelleştirecek artı katacak tavırlar olacak. Kaza ve sakarlıkların riski de artmış olacak bu zaman diliminde. Aman dikkat. Akşam saatlerinde bir başkasına vereceğimiz cesaret, konuşmalarımızla, aklımızla, bilgimizle katacağımız motivasyon bazı hayatlar için sorunlara çare, çözüm olabilir.

29 Nisan 2022 CUMA
Ay günün tamamında Koç burcunda ve küçülme fazında. Bir şeylere hız kazandırmak, ilerleme kaydetmek, zamanı hızlandırmak isteğinde olacağız. Ancak sabırla ve olgunlukla hareket etmenin önemini işaret ediyor günün gökyüzü. Günün büyük kısmında sağlamlık ihtiyacı ve kararlılık hakim. Ancak Ay kapanma fazında olduğundan yeni bir şeylere başlamaktan ziyade tamamlamak, son noktayı koymak, bitirmek adına olacak bu kararlı haller. Bir projeyi sonlandırma, bir çalışmayı tamamlama, bir sorunu çözme, bir defteri kapatma v.b. durumlar için elverişli olabilir. Bugün ayrıca tecrübe edilmiş bir şeylerin takdir ve onay adına sunulması, yeterli olup olmadığımızın ispatı gibi durumlar da yaşanabilir. Ne kadar çalıştığımızı, gayretimizi, uygulanabilir, ayakları yere basar nitelikteki plan projelerimizi göstermek ihtiyacımız yoğun. Amaç uzun vadeli hedefler adına karar vermek ya da netleşmek olacak.  Buna dair sabrımız en önemli anahtarımız. Akşam saatlerinde şartları zorlamak, bir şeylerle ya da birileriyle, bir şeyler olsun ya da olmasın diye inatlaşmak genel olarak baskı hissi yaratacak. Her iki tarafta da. Sataşmalı, çatışmalı, gergin ve huzursuz haller var akşam saatlerinde. Fiziksel kazalara ve zarar görebileceğimiz olaylara dair risk var.

Pluto Retro hareketine başlıyor bugün. Tam da ay kapanırken ve Güneş tutulması arifesinde. Değişip dönüşmesi gereken şeyler büyük boyutlu yeniden yapılanmaları ve belki de öncesinde bazı şeyleri yıkmaya dair kararları gerektirecek bir de ek olarak bu biraz zaman alacak diyebiliriz.

30 Nisan 2022 CUMARTESİ

Saat 23:27 de gerçekleşecek olan Güneş tutulması öncesinde günün tamamı enerjimizi toplamakta zorlanacağımız, adım atmak ve hız kazanmak adına yeteri kadar motive olamadığımız şekilde geçecek. Başlatan değil de tamamlamaya, bitirmeye vesile olan hareketler çok daha belirgin olacak.  Yarım olanı tamamlamak, son noktaya gelmiş olanın noktasını koymak için elverişli bir gün olabilir.

Hafta sonunun tamamında Venüs, önümüzdeki hafta kesinleşecek Jüpiter Plüton sekstilini tetikleyecek. Güç katan ilişkiler, ilişkileri dönüştürme ya da ilişkiler yoluyla motivasyon elde edip yol alma ihtiyacı var.

Genel olarak bu hafta sonunun konularında şu başlıklar ağırlıkta:

 • İş ya da özel hayatınıza dair ikili ilişkiler,
 • finansal konularımız, yatırımlarımız, ticari meseleler,
 • bilgi ve paylaşımı, eğitim ve tecrübe kazanımı konulu girişimler,
 • fiziksel görüntümüz, estetik, güzellik meseleleri,
 • eğlence, aşk ve romantizm içerikli konular,
 • sosyal hayatımız, sosyal ilişkilerimiz ile ilgili değişimler.

Güneş tutulmasının etkilerini izlemek için youtube kanalıma beklerim.

Güneş tutulmasının burçlara etkisini merak ediyorsanız 

Güneş tutulmasının etkilerini detaylı olarak okumak için
http://astrokarmik.com/25-nisan-2022-haftasina-dair-notlar/

1 Mayıs 2022 PAZAR
Ay Pazar günü boyunca Boğa burcunda olacak. İlişkileri hedef alan gelişmeler günün ana teması olacak. İstediğimiz gibi bir gün geçirme ihtiyacımız fazla olacak. Yapabildiysek, şartlar uygunsa ne ala. Aksi takdirde üzerimizdeki baskı giderek artacak ve huzursuz ve gergin şekilde başlayacak günümüz.
Venüs Plüton sekstilinin en aktif çalışacağı gün. Güçlü ilişkiler ve iş birlikleri açısından fırsatlar sunabilir bize bugün. İlişkileri güçlendirip derinleştirme ya da ilişkiler yoluyla güçlenme etkisi söz konusu. Olaya yüzeysel ve riskler açısından bakacak olursak, aşırı sahiplenici, kuşkucu ve baskıcı bir ilişki tarzı söz konusu olabilir.
Her türlü ilişki için, yüzeysel olanla yetinmeme, ilişkiye derin ve paylaşımcı nitelik kazandırma isteği verecektir günün hikayesi. Yeni tanıştığınız kişilerle bile sanki aynı kökenden gelen, aynı geçmişi paylaşmış gibi hissetme, eskiden beri tanışıyormuşsunuz ya da uzun süre birbirinizi beklemişsiniz gibi bir his ortaya çıkarabilir.
Yeni tanışmalarda bir şekilde mıknatıs gibi çekilme, karşı koyamama, engel olamama hali de söz konusu olabilir. Bir arkadaşlık kökten değişip farklı bir boyuta taşınabilir. Özel olmayan ilişkilerde de güç birliği yaratan durumlar yaşanabilir.

Riskli finansal hamleler de pek ulaşılır ce cazip görünebilir bugünlerde…

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_felhttps://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.